امروز

شنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۰:۲۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، در نشست مشترک کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر عبدالمقیم ناصحی رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر چهارم با اشاره به حوزه های مأموریت فرهنگی شهرداری رویکرد این کمیسیون در شورای چهارم را تشکیل کمیته‌های تخصصی و رویکرد کارشناسی نسبت به عملکرد شهرداری در این حوزه عنوان کرد و عبدالحسین مختاباد رییس کمیته هنر شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به عملکرد این کمیته در شورا تصریح کرد: یکی از مسایلی که بدان توجه کردیم بررسی و نگاه کارشناسی برای تخصیص بودجه های مناسب برای امور هنری بود که تا پیش از آن بیشتر بنابر رویکردهای سلیقه ای تخصیص می یافت.

وی گفت: بودجه‌هایی که هزینه شده در حوزه هنر هدفمند نبوده و حتی سالن‌های مجهز و استاندارد ساخته نشد و بهتر است که به این حوزه نگاه دقیق و کارشناسی تری داشته باشیم.
مجتبی شاکری رییس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به نظارت گریز بودن شهرداری افزود: شهرداری ذاتا نظارت پذیر نیست و این یکی از مشکلاتی است که باید بدان پرداخت که در همین راستا یکی از موضوعات مهم بحث حسابرسی شهرداری است و باید حتما حسابرس خارج از شهرداری باشد و بارها ما این را مطرح کرده ایم.

وی با اشاره به ظرفیت کارشناسی کمیسیون ها گفت: باید ساز و کار فعال کمیسیون به گونه‌ای باشد که برای جامع بودن طرح ها و لوایحی که در صحن شورا مطرح می‌شود با شکل گیری ارتباط بین کمیته‌ها نگاه کارشناسی جامع و دقیقی وجود داشته باشد.

شاکری تصریح کرد: متاسفانه هنوز شاخص کیفی برای سنجش عملکرد حوزه فرهنگی مدیریت شهری نداریم که باید به این موضوع توجه کنیم.
احمد حکیمی پور رییس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به ماموریت های حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت : شورای جدید می تواند به بازنگری روی احکام فرهنگی و اجتماعی بپردازد که این نیازمند بررسی کارشناسی است.

وی تاکید کرد: بنظرم باید شورا برنامه چهارساله داشته باشد که در این برنامه ضعف نظارت فرایندی شورا برطرف شود چرا که در شورای چهارم نظارت موردی بود.

وی همچنین پیشنهاد کرد تا شورای جدید ساختمان شورا از ذیل شهرداری خارج شود همانطور که در ابتدای این شورا بودجه آن از ذیل بودجه شهرداری خارج شد.

حکیمی پور با اشاره به عملکرد کمیته در حوزه گردشگری گفت: در این سالها با هم افزایی میان شورا و شهرداری اقدمات خوبی در این حوزه انجام شده و اکنون تهران به عنوان مقصد گردشگری معرفی می شود و پیشنهاد کارشناسی کمیته این بود که سازمان گردشگری تاسیس شود تا ظرفیت های مدیریت شهری در این حوزه تجمیع گردد که در این صورت طبق برآورد ما بیش از ٢٠٠٠ میلیارد تومان درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد می گردد.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران فربه شدن بودجه شهرداری را ناشی از بیماری مدیریت شهری دانست و تصریح کرد: این هنر نیست که شهرداری بالای ١٧ هزار میلیارد تومان بودجه داشته باشد و باید برای اصلاح آن برنامه ای داشته باشید .

وی با اشاره به رویکرد کمیته میراث فرهنگی در این دوره گفت: تلاش ما حفظ بناهای میراثی و تاریخی در تهران بوده چرا که با توجه به اتمام باغات اکنون سوداگران ساخت و ساز به تخریب بناهای تاریخی روی آورده اند .

بنابر گزارش کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر چهارم، در این نشست محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی موقت شورای شهر پنجم نیز با تاکید بر استمرار برگزاری جلسات مشترک خواستار ارایه مکتوب گزارشات کارشناسی جهت بررسی و تدوین راهبردهای مناسب برای اینده مدیریت شهری تهران شد.

اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی موقت شورای شهر پنجم حق شناس، مسجد جامعی، الهام فخاری، حسن خلیل آبادی و حجت نظری هستند.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی