امروز

پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۲:۲۷ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن در نشست روسای اداره های تعاون سراسرکشور در سالن اجتماعات باشگاه فرهنگیان، شکل گیری همایش ها و هم اندیشی ها را فرصتی مناسب برای تبادل افکار و اتصال به خرد جمعی و برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها دانست و افزود با برپایی چنین نشست هایی بهره وری و اثربخشی را به همراه خواهد داشت.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: فعالان حوزه تعاون امانت داران فرهنگیان سراسر کشور هستند کسانی که به نیابت از یک میلیون فرهنگی اقداماتی انجام می دهند که این فعالیت ها در راستای تامین مصالح رفاهی فرهنگیان صورت می گیرد.


وی افزود: از طرف دیگر رعایت صرفه و صلاح آموزش و پرورش به دست روسای این ادارات است.


الهیار تاکیدکرد: وارد شدن منابع به وزارتخانه و درست مصرف شدن آن ارتباط مستقیم با حوزه فعالان تعاون آموزش و پرورش دارد.


وی افزود: معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی با در اختیار داشتن منابع، مسئول رعایت صرفه و صلاح دولت در آموزش و پرورش است.


این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به اجرای صحیح سیاست های کشور در آموزش و پرورش رعایت ۳ عنصر سرعت، دقت و کیفیت ضروری است.


الهیار، با اشاره به بازخورد سریع فعالیت ها در حوزه تعاون، حساسیت کار را بالا دانست و گفت: درصدد هستیم با هم فکری و تلاش روسای ادارات تعاون، برنامه ریزی ها و اقدامات در راستای اجرایی شدن سه عامل فوق در آموزش و پرورش تسریع یابد.


معاون وزیر، ستاد را بی نیاز از ارائه پیشنهاد و راهکار برای پیشبرد اهداف ندانست و تاکید کرد: آن چه ما روی کاغذ می‌بینیم شما فعالان در حوزه تعاون شاهد آن هستید چرا که ما سیاست گذاران آموزش و پرورش بوده و شما برنامه ریزان و مجریان مربوطه به حساب می آیید.


الهیار، جهش کشورهای پیشرفته در امور را دقت نظر در پیشنهادها دانست و اظهار داشت: مهم نیست ایده و نظر از ذهن چه کسی بیرون می آید.


معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی، جدی گرفته شدن پیشنهادها در حوزه کاری آموزش و پرورش را از جمله اصلی ترین مولفه های مدیریتی ذکر کرد و افزود: ایده ها، پیشنهادها و روابط سازمانی و انسانی بستری مناسب برای توسعه امور به شمار می رود.


الهیار دقت نظر در انعقاد قراردادها و برخورداری امور از درستی و شفافیت اداری را از جمله محورهای کاری مهم در اداره تعاون معرفی کرد.


وی همچنین وجود هرگونه شرکت تعاونی در معاونت و اداره کل تعاون و پشتیبانی را نفی کرد و گفت: هرگونه تشابه اسمی در این زمینه ارتباطی با حوزه کاری ما ندارد.


معاون وزیرآموزش و پرورش با اشاره به انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان با شرکت آتیه سازان حافظ اطلاع رسانی صحیح در خصوص حق بیمه فرهنگیان را واجب و ضروری دانست و تاکیدکرد: با نظارت دقیق بر اسناد پزشکی فرهنگیان در صورت مشاهده هرگونه مغایرت حتماً با ورود به مسئله بحث صرفه و صلاح رعایت و موضوع جدی گرفته شود.


الهیار نظارت به فعالیت های مراکز رفاهی و درمانی استان ها را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: هرگونه درآمدزایی و واریز درآمدها به حساب های استاندارد، انجام فعل و انفعال مالی، اداری، به کارگیری نیرو و مصرف و هزینه باید مورد نظارت و رصد اداره های کل تعاون قرار گیرد.


معاون وزیر دریافت سیاست ها و برنامه های کاری اداره های تعاون استان ها با برش استانی را از دیگر فعالیت های مهم دانست و افزود: با توجه به استانی شدن بودجه آموزش و پرورش از سال ۱۳۹۷ انتظار می رود سیاست ها و برنامه های استان به صورت مدون و با برش استانی مبتنی بر ظرفیت ها و پتانسیل های استانی به نحو صحیح تهیه و تنظیم گردد.


وی عدم دقت نظر در این زمینه را به حاشیه کشیده شدن استان ذکر کرد و گفت: قصد ما حرکت بر اساس پیشنهادها و تحلیل های صحیح استانی و ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش است.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی