رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵
 • الجمعة ۲۷ جماد أول ۱۴۳۸
 • 2017 Friday 24 February
 • ads
  Untitled 2

  ads

تبلیغات

پاسخ سردار کمالی به کامنت‌های مخاطبان ایسنا همه چیز درباره معافیت سنی، کسر خدمت متاهلان، بخشش اضافه خدمت‌ها و … » سرویس: اجتماعي – حوادث، انتظامي کد خبر: 93072714722 یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ – ۰۹:۱۶ به دنبال اعلام خبر «بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان و اعطای کسر خدمت دوماهه به ازای هر فرزند» ، شماری […]

پاسخ سردار کمالی به کامنت‌های مخاطبان ایسنا

همه چیز درباره معافیت سنی، کسر خدمت متاهلان، بخشش اضافه خدمت‌ها و …

» سرویس: اجتماعي – حوادث، انتظامي

به دنبال اعلام خبر «بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان و اعطای کسر خدمت دوماهه به ازای هر فرزند» ، شماری از مخاطبان ایسنا سوالات مختلفی در این خصوص مطرح کردند که جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به این سوالات و ابهامات پاسخ داد.

سردار موسی کمالی در گفت و گو با خبرنگار “انتظامی” خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره اینکه چرا به سربازان متاهل در حال حاضر کسر خدمتی اعطا نشد ، خاطرنشان کرد: در حال حاضر طول مدت خدمت سربازی 21 ماه است و برای کسانی که 21 ماه خدمت می‌کنند به ازای هر فرزند دو ماه کسر خدمت تعلق می گیرد. اما

در آیین نامه جدید که از ابتدای فروردین 94 خدمت سربازی 24 ماهه شد، به ازای هر فرزند سه ماه از سربازی سربازان کم می‌شود و همچنین کسرخدمت سه ماهه نیز به متاهلین داده خواهد شد.

کسرخدمت سه ماهه فرزند یا همسر عطف به ماسبق نمی‌شود

وی ادامه داد: در دوره فعلی کسر خدمتی به متاهلان داده نمی‌شود و کسر خدمت‌های مربوط به تاهل از سال 94 به بعد است. در حقیقت در حال حاضر تفاوتی میان سربازان متاهل از نظر طول خدمت سربازی در سال 93 و 94 وجود نخواهد داشت و هر دو به مدت 21 ماه خدمت خواهند کرد.

تنها جمع کسر خدمت‌های مربوط به بسیج، تاهل و فرزند باید حداکثر یک سال شود

وی درباره حداکثر مدت مجاز استفاده از کسرخدمت‌ها نیز اظهار کرد: جمع کسر خدمت بسیج، تاهل و فرزندان حداکثر یکسال باید باشد، اما کسر خدمت‌های ایثارگران و محققین به این شکل نیست و البته این کسرخدمت‌ها با یکدیگر قابل جمعند بنابراین ممکن است فردی با تجمیع کسر خدمت‌هایش تنها به دوران آموزشی رفته و سربازی‌اش به اتمام برسد.

کمالی در توضیح بیشتر در این باره افزود: به عنوان مثال ممکن است فردی متاهل و دارای دو فرزند باشد که در این صورت از 9 ماه کسر خدمت برخوردار خواهد شد. از سوی دیگر با انجام کاری تحقیقاتی یا به سبب ایثارگری کسر خدمتی به وی تعلق گرفته باشد که طول خدمت این دو کسر خدمت با یکدیگر جمع خواهد شد. بنابراین بازهم تاکید می‌کنم که تنها جمع کسر خدمت‌های مربوط به بسیج، تاهل و فرزند باید حداکثر یک سال شود و این موضوع درباره دیگر کسر خدمت‌ها وجود ندارد.

22 بهمن آخرین مهلت برای خودمعرفی مشمولان و بهره‌مندی از بخشش اضافه خدمت و تسهیلات کسرخدمت

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره بخشش غیبت و اضافه خدمت سربازان نیز اظهار کرد: یک فرصت به سربازان غایب دادیم که اگر تا 22 بهمن امسال خودشان را برای انجام خدمت سربازی معرفی کنند علاوه بر اینکه به موجب غیبت اضافه خدمت‌های سه یا شش ماهه را تحمل نخواهند کرد، به دلیل غیبتشان نیز به مرجع قضایی نیز معرفی نمی‌شوند و در ضمن چون تا پیش از سال 94 تکلیف سربازی خود را مشخص کرده‌اند طول مدت خدمتشان 21 ماه خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین این افراد تنها در صورتی که تا 22 بهمن امسال خود را معرفی کنند مشمول کسر خدمت می‌شوند و به ازای هر فرزند دو ماه کسر خدمت به آنان تعلق خواهد گرفت و اگر کسر خدمت دیگری نیز داشته باشند می‌توانند از آن استفاده کنند.

تشدید برخورد با سربازان غایب و فراری از اول مهرماه 94

کمالی درباره آن دسته از سربازان غایب که تا 22 بهمن امسال تکلیف سربازی خود را مشخص نکنند نیز گفت: این دسته از مشمولان اگر چنانچه تا اول مهر ماه 94 وضعیت سربازی خود را مشخص کنند، تسهیلات کسر خدمت تاهل و فرزند به آنان تاهل می‌گیرد، اما اضافه خدمتشان بر جا خواهد بود و بخششی برای اضافه خدمتشان لحاظ نخواهد شد.

وی افزود: حال اگر سرباز غایبی تا اول مهر ماه 94 خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی نکند، پس از اعزام هیچ کسر خدمتی به وی تعلق نخواهد گرفت و اضافه خدمت‌های مربوط به غیبت نیز شامل حالش می‌شود. به عنوان مثال باید 24 ماه به سربازی رفته و شش ماه هم به سبب غیبت اضافه خدمت کند که می‌شود 30 ماه سربازی.

کمالی ادامه داد: همچنین اگر از این تاریخ به بعد غایبان برای انجام خدمت سربازی مراجعه نکنند از نظر ما یعنی قصدی برای سربازی ندارند و نمی‌خواهند مشکل خود را حل کنند، بنابراین قانون برخورد با مشمولان و سربازان غایب تشدید شده و علاوه بر اینکه با خود آنان برخورد خواهد شد، با کسانی که این سربازان را به کار گرفته‌اند نیز برخورد خواهد شد و مسئولیت آن با نیروی انتظامی است.

کمالی در ادامه به یکی از شروط مهم در اعطای کسرخدمت‌ بسیج اشاره کرد و افزود:‌ مشمولان اگر در دوران غیبت با بسیج همکاری کرده باشند، کسر خدمتی به آنان تعلق نخواهد گرفت و تنها کسر خدمت‌های زمان غیر غیبت برایشان محاسبه خواهد شد. به عنوان مثال فردی تا سال 90 با بسیج همکاری کرده و پس از آن وارد غیبت شده و همکاری‌اش را با بسیج ادامه داده است. در این شرایط تنها کسر خدمت‌های مربوط به قبل از سال 90 به وی تعلق خواهد گرفت.

ستاد کل مخالف معافیت‌های سنی است

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره بحث معافیت‌های سنی که بارها از سوی مخاطبان ایسنا مورد پرسش قرار گرفته بود، نیز تاکید کرد: ستاد کل نه تنها هیچ برنامه‌ای برای معافیت سنی مشمولان در دست اجرا ندارد، بلکه اساسا موافق آن هم نیست. بنابراین تمامی متولدین 55 به بعد باید تکلیف سربازی خود را مشخص کنند و به نظرم تسهیلات اعطا شده در این دوره فرصت خوبی برای آنان خواهد بود.

کسر خدمت به امریه‌ها نیز تعلق می‌گیرد

کمالی در ادامه با اشاره به کسر خدمت‌های تاهل و فرزند به ایسنا گفت: این کسر خدمت به کسانی که به دستگاه‌های مربوطه تحت عنوان امریه اعزام می‌شوند نیز تعلق می‌گیرد و علاوه بر این کسر خدمت‌های ایثارگری و … نیز به جای خودش است.

به گفته جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، تنها کسر خدمتی که به سربازان امریه تعلق نمی‌گیرد کسر خدمت‌های مربوط به مناطق عملیاتی و محروم است.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر مشمولی تا پیش از موعد مقرر برای رفتن به سربازی اقدام کند اما تاریخ اعزامش به سال آینده یا زمانی دیگر موکول شود نیز گفت: اقدام کردن برای سربازی یعنی آماده اعزام باشد. ممکن است به سبب تعداد زیاد متقاضی سازمان وظیفه عمومی که مسئولیت اعزام سربازان را بر عهده دارد تصمیم بگیرد مدت اعزام این افراد را به تاخیر بیندازد لذا برای این افراد نیز مطابق قانون 93 تصمیم گیری خواهد شد. به عنوان مثال اگر سرباز غایبی تا پیش از 22 بهمن امسال برای رفتن به سربازی اقدام کند، در صورتی که سازمان وظیفه عمومی تصمیم بگیرد وی در تاریخی پس از 22 بهمن به سربازی اعزام شود در این صورت تمامی تسهیلات در نظر گرفته شده برایش لحاظ خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا وظیفه عمومی می‌تواند به سرعت نسبت به اعزام این افراد اقدام کند، اظهار کرد: سازمان وظیفه عمومی این توانایی را دارد و برابر نیاز و جا برای سربازان برنامه ریزی و آنان را اعزام خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

 • با سلام خواهشمند یم برای حفظ شاءن سربازهای متاهل وکارشناسان ارشد از افراد فوق در مراکزی هماهنگ با تحصیلات انها استفاده شود

 • سلام.میشه یکی منوراهنمای کنه مت ۲۷بهمن ۹۴دفترچه روپست کردم البته واکسن ۲۱بهمن زدم به دلایل مشکلاتی نشد۲۲بهمن پست کنم حالا شیش ماه اضاف دارم متاهل هم هستم راهی هست برای بخشش اقدام کنم چون سه ماه کسری فرزند هم دارم خروجم میشه پنج نودپنج

  • باسلام.متولد۵۶هستم.قبل از۲۲بهمن ۹۳ دفترچه خود را پست کردم.از۱۹خرداد۹۴مشغول خدمت میباشم .دارای همسرو یک فرزند میباشم.مشمول چقدر کسری خدمت بابت فرزند و همسر می شوم.

 • با عرض سلام وخسته نباشید ایا کسری خدمت به متولدین ۱ /۱ / ۱۳۷۳ تعلق میگیرد با تشکر
  اگه سریع پاسخ بدین

 • من به دلیل بسترى بودن در بیمارستان دفترجه را در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۷ ارسال کردم حالا میخواستم ببینم راهى براى بخشش اون ۶ ماه اضافه سنواتى هست یا خیر،لازم به ذکر است که در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۱ اعزام شدم.

 • با سلام و خسته نباشید.من به دلیل بسترى بودن در بیمارستان دفترجه را در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۷ ارسال کردم حالا میخواستم ببینم راهى براى بخشش اون ۶ ماه اضافه سنواتى هست یا خیر،لازم به ذکر است که در تاریخ ۱۳۹۴/۸/۱ اعزام شدم.به سازمان نظام وظیفه هم رجوع کردم جوابى ندادن میشه منو راهنمایى کنید

 • وضع مون خوبه بیاین مارو ببرین به زور سربازى جمع کنید ??????

 • من دچار بیماری صرع هستم برای معافیت اقدام کردم در کمیسیون ازم پرونده بستری در بیمارستان خواستن درصورتی که اورزانس وقتی که تشنج میکنم میاد بالای سرم حتی من رو بیمارستان هم نمیبره چه برسه به این که بستری ام کنند/خاستم ببینم تکلیف من چیه چه کاری باید انجام بدم برای معافیت؟

 • باسلام احترام.من متولد۶۴ هستم به دلیل یک سری از مشگلات نتونستم برم سربازی،الانم داری ۳فرزند هستم از لحاظ مالی زیر صفرم،نه میتونم خدمت برم نه میتونم بخرم.باید چکار کنم؟

 • سلام خسته نباشید
  ببخشید من سربازم و الان ۶ماه اضافه خدمت سنواتی دارم
  ایا امسال ۹۵سنوات ها را میبخشن؟؟

 • با سلام خدمت شما دوست عزیز سوال من اینه که من اعزامی ۹۴/۱۲/۱ هستم و ۳ ماه اضافه ی پشت دفتر چه دارم به علاوه اینکه کسری هم دارم میخاستم درباره ی عفو حضرت آقا امام خامنه ای جویا بشم که زمان بخشش کی خواهد بود در چه مناسبتی؟

 • سلام.ایا یک نفر فقط حدود یک ما دیر تراز تاریخی که باید دفترچه سربازی پرکند پر نکند باید سه ماه اضافه خدمت سنواتی براش زد

 • سلام.بنده الان خدمتم تمام شده وبرای تسویه حساب به نیروی انسانی مربوطه مراجعه نمودم که مسعول مربوط اظهار داش که بند سه ماه اضافه خدمت دفتر چه ای دارم.که مسعله را پی گیری کردم گفتن به علت اینکه شما بیست هشت روز غیبت قبل از خدمت داشتین برای شما محاسبه شده.آیا برای بخشش چنین مواردی راهی وجود دارد.ممنون میشم کمکم کنید

 • سلام..ببخشید در مورد سنوات خدمت آخرین اخبار رو بنویسید..واسه سنوات خدمتی چکار کنینم

 • با عرض سلام و خسته نباشید اضاف سنواتی را چرا نمیبخشید بنده اعزام اردیبهشت ۹۴ متاهل هم هستم ۱۹.۹.۹۵ باید ترخیص میشوم به علت داشتن ۶ ماه اضاف سنواتی دارم خدمت میکنم چرا کسی ما رو درک‌ نمیکنه خواهش میکنم ی کاری برامون بکنید

ارسال دیدگاه

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.