امروز

یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۲:۲۷ قبل از ظهر

دکتر حمید رضا دهقان‌در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با مجموع اقدامات انجام گرفته هلال‌احمر برای زائران حج تمتع در مکه، اظهار کرد:  ۹۲ مطب و درمانگاه فعال در محل استقرار زائران راه‌اندازی شده است و بخش پاراکلینیک نیز در بیمارستان‌های هلال احمر فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی همچنین گفت: خوشبختانه از ابتدای حج تمتع مشکل خاصی از لحاظ شیوع بیماری در میان زائران گزارش نشده و روند درمان زائران بیمار به دلیل بیماری‌های تنفسی، گوارشی، عضلانی و … به خوبی در حال انجام است.


دهقان با اشاره به نظارت و بازدید از آشپزخانه‌ هتل‌ها و محل اسکان زائرین، عنوان کرد: آشپزخانه مرکزی محل طبخ غذا برای زائران است که این آشپزخانه به طور مداوم مورد نظارت کارشناسان بهداشت و پزشکان ناظر قرار دارد.


وی ادامه داد: حداقل ۵۰ هتل محل اسکان زائران روزانه از لحاظ بهداشت، تهویه، منابع آب و دفع زباله بررسی می‌شود و عملکرد پزشکان در مطب هتل‌ها نیز مورد نظارت پزشکان و کارشناسان بهداشت هلال احمر قرار دارد.


مسئول واحد سلامت کاروان‌های بیمارستان هلال احمر در مکه با اشاره به اینکه ۹۲ مطب فعال در محل اسکان زائران وجود دارد، گفت: در اکثر مطب‌ها و درمانگاه‌ها پزشک زن حضور دارد و به طور کلی ۶۷ پزشک زن جهت ارائه خدمات به بیماران زن در نظر گرفته شده است‌.


دهقان گفت: به طور میانگین در طول شبانه‌روز ۳۰۰ مورد ویزیت در مطب هر هتل انجام می‌گیرد و می‌توان گفت از ابتدای حج تمتع بیش از ۴۵ هزار مراجعه به درمانگاه‌ها و مطب‌های پزشکان هلال احمر داشته‌ایم.


وی گفت: با وجود راه‌اندازی سیستم پاسخگویی به شکایات بیماران ، خوشبختانه تاکنون شکایت خاصی از جانب بیماران مطرح نشده و همه مسائل در حوزه درمان به خوبی پیش می‌رود.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی