امروز

چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۳:۲۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

محمد کرمی در گفت و گو با ایسنا افزود: طرح‌هایی که در ذیل طرح هادی قرار می‌گیرند در کمیسیون‌های مربوطه بنیاد مسکن – که نماینده محیط زیست هم در آن عضویت دارد- بررسی می‌شود. اگر هر طرح عمرانی مانند تاسیس خانه بهداشت در این کمیسیون‌ها مصوب شود نیاز به استعلام از محیط زیست نیست.

رییس اداره محیط زیست شمیرانات ادامه داد: برخی پروژه‌ها در طرح هادی نیست البته برخی پروژه‌ها در این طرح هستند ولی قصد تغییر کاربری دارند بنابراین از اداره محیط زیست استعلام می‌کنند. از سوی دیگر نماینده ما در بنیاد مسکن و سایر دستگاه‌هایی که طرح هادی دارند حضور دارد و اگر مسئله‌ای وجود داشته باشد که مانع اجرای پروژه‌ای از طرح هادی شود مشکل را بیان و با اجرای طرح مخالفت می‌کند که در این صورت نیازی به استعلام از این اداره نیست.


کرمی در ادامه با بیان اینکه اگر پروژه‌ای از طرح هادی در مناطق حفاظت شده و یا حریم رودخانه باشد نیاز به بررسی و استعلام از سایر دستگاه‌ها مانند منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و بنیاد مسکن است، اظهار کرد: ممکن است که استعلام بخشداری در مرحله بررسی باشد. لازم است که اسم روستا را بدانیم تا تا اعلام کنیم که این استعلام در چه مرحله‌ای است.


به گزارش ایسنا پیش فرید حمدحیدری -بخشدار لواسان- گفته بود: روستاها یا باید طرح هادی نداشته باشند و به کلی جلوی ساخت و سازها را در این مکان‌ها بگیریم و یا اگر طرح هادی به تصویب می‌رسد باید برابر قانون اجرایی شود در یکی از روستاهای بخش لواسانات خانه بهداشتی در حال احداث است اما محیط زیست پس از چهار ماه هنوز پاسخ استعلام این خانه بهداشت را نداده است.


گفتنی است طرح هادی روستایی طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستایی را بر حسب مورد در قالب مصوبات طرح‌های ساماندهی فضا و سکونتگاه‌های روستایی یا طرح های جامع ناحیه‌ای تعیین می‌کند.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی