رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶
  • السبت ۲۶ جماد ثاني ۱۴۳۸
  • 2017 Saturday 25 March
  • ads
    Untitled 2

    ads

تبلیغات

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آغاز به کار پلیس افتخاری اظهار داشت: در آیین نامه مصوب پلیس افتخاری در ستاد کل نیروهای مسلح، اعضای این نیرو به صورت داوطلب به عضویت این پلیس درمی‌آیند و بر اساس شرایط مندرج در آیین نامه، خدمت پلیس افتخاری به شکل […]

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به آغاز به کار پلیس افتخاری اظهار داشت: در آیین نامه مصوب پلیس افتخاری در ستاد کل نیروهای مسلح، اعضای این نیرو به صورت داوطلب به عضویت این پلیس درمی‌آیند و بر اساس شرایط مندرج در آیین نامه، خدمت پلیس افتخاری به شکل خدمت غیر مسلحانه است.

وی با بیان اینکه بازنشستگان نیروهای مسلح در اولویت عضویت در پلیس افتخاری قرار دارند، در واکنش به برخی اظهارنظرها و شایعات مبنی بر اینکه خدمت در پلیس افتخاری به عنوان خدمت وظیفه برای مشمولین سربازی درنظر گرفته می‌شود، تصریح کرد: طبق دستورالعمل ستادکل نیروهای مسلح و تبصره ۲ ماده اجرایی ذکر شده در این دستورالعمل، مشمولین نظام وظیفه نمی‌توانند در عضویت پلیس افتخاری درآیند.

معاون منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: عضویت در پلیس افتخاری نمی‌تواند به عنوان خدمت سربازی محسوب شود و عضویت در پلیس افتخاری ارتباطی با خدمت سربازی ندارد. لذا محاسبه مدت زمان خدمت پلیس افتخاری به جای خدمت سربازی به هیچ عنوان صحت ندارد.

این در حالی است که پیش از این و با اعلام خبر آغاز به کار پلیس افتخاری،‌ شایعاتی مبنی بر احتساب زمان عضویت در پلیس افتخاری به جای خدمت سربازی منتشر شد و حتی فرمانده انتظامی لرستان از ارائه لایحه محاسبه مدت زمان خدمت پلیس افتخاری به جای خدمت سربازی به مجلس شورای اسلامی خبر داد

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.