رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
 • الخميس ۲ رجب ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 30 March
 • ads
  Untitled 2

  ads

تبلیغات
 • چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۷
 • کد خبر : 15410
 • مشاهده : 17 بازدید
 • ناجا
 • چاپ خبر : پلیس راهور مخالف توسعه شهری بدون در نظر گرفتن ایمنی است

سرهنگ علی فکری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: شهرداری در زمینه نصب سرعتکاه در بلوارهای اطراف شهر حساست به خرج می دهد.وی بیان کرد: عوامل شهرداری معتقدند که هدف از ایجاد بلوار و کمربندی تردد با سرعت بالا در اینگونه معابر بوده و نباید با نصب سرعتکاه در تردد خودروها خللی وارد کرد.وی […]


سرهنگ علی فکری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: شهرداری در زمینه نصب سرعتکاه در بلوارهای اطراف شهر حساست به خرج می دهد.
وی بیان کرد: عوامل شهرداری معتقدند که هدف از ایجاد بلوار و کمربندی تردد با سرعت بالا در اینگونه معابر بوده و نباید با نصب سرعتکاه در تردد خودروها خللی وارد کرد.
وی اظهار کرد: این در حالیست که بیشترین میزان سوانح در بلوارهای موجود در رینگ سوم شهر و بلوار شهید حسین همدانی رخ می دهد.
رئیس پلیس راهور همدان تاکید کرد: انتظار داریم همسو و متوازن با توسعه جادههای درون شهری شاهد ایمنی به خصوص در رینگ سوم شهر باشیم ولی این انتظار تاکنون محقق نشده است.
سرهنگ فکری افزود: هم اینک شاهد افزایش شمار عابران مجروح و متوفی بوده که علت اصلی آن نبودگذرگاه و پل عابر پیاده ایمن برای تردد از عرض جاده است.
به گزارش ایرنا وی گفت: کمبود زیرگذر و روگذر برای تردد عابران در شهر همدان به خوبی محسوس بوده و رفع این مشکل توسط شهرداری یکی از دغدغه های پلیس است.
وی گفت: بلوار شهید حسین همدانی یکی از معابر پر تلفات همدان به شمار می رود که در ۹ ماهه سالجاری ۶ سانحه فوتی در این محدوده رخ داده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان افزود: توسعه باندهای بلوار شهید همدانی بدون لحاظ اصول ایمنی صورت گرفته است و رانندگان پس از ورود از میدان فرودگاه به شهر همدان با سرعت بالا تردد می کنند.
سرهنگ فکری تاکید کرد: پلیس راهور با تعریض باند خروجی شهر همدان حدفاصل میدان سپاه تا میدان فرودگاه (بلوار شهید همدانی) مخالف است.
وی افزود: این معبر ابتدا باید فنس کشی شده تا از تردد عابر و حیوانات در سطح جاده جلوگیری کرد چون وقوع سانحه واژگونی و فوتی به علت تداخل عابر و خودرو در این معبر بالا است.
وی پس از بلوار شهید همدانی بلوارهای شهید مطهری، نجفی، کربلا، احمدی روشن، ارم و بعثت را به ترتیب سانحه خیزترین معابر همدان برشمرد.
رئیس پلیس راهور همدان با ذکر اینکه راضی نیستم پلی در همدان احداث شود اظهارکرد: احداث پل منجر به افزایش سرعت خودرو و به دنبال آن بالا رفتن آمار سوانح می شود.
سرهنگ فکری بیان کرد: عده ای با پیش بینی ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار دنبال احداث پل در تقاطع سعیدیه بودند که پلیس راهور با اصلاح هندسی و صرف کمترین هزینه مشکل ترافیک این قسمت را رفع کرد.
وی افزود: پلیس راهور مخالف جدی افزایش پل در شهر همدان بوده چون تداوم این رویه منجر به از بین رفتن زیبایی، منظر و مبلمان شهری می شود.
وی گفت: باید در زمینه توسعه شهری به علم روز توجه کرد چرا علوم جدید توسعه و تعریض معابر را به خاطر حذف پیاده روها و دعوت کردن مردم به استفاده از خودرو نادرست می داند.
رئیس پلیس راهور همچنین مخالفت خود را برای استفاده از ‘بی آر تی’ در شهر همدان اعلام کرد و افزود: معابر همدان به علت عرض کم، ظرفیت تردد بی آر تی را ندارند.
فکری اضافه کرد: به جای استفاده از بی آر تی باید از قطار شهری استفاده کرد چون این وسیله نقلیه تا ۴۰ سال آینده کاربرد داشته و آلایندگی هم ندارد.
وی تصریح کرد: در حالیکه ۲۴ دستگاه در امر فرهنگسازی ترافیک مسئول هستند ولی پلیس به تنهایی این تکلیف را انجام می دهد.

**مرگ ۶۷ شهروند در سوانح رانندگی درون شهری
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان اظهار کرد: ۶۷ نفر از ابتدای سالجاری تا پایان آذر ماه در سوانح درون شهری این استان جان باختند که نسبت به زمان مشابه سال گذشته چهاردرصد کاهش داشته است.
سرهنگ فکری افزود: ۳۹ نفر از جانباختگان سوانح درون شهری همدان عابران و ۱۶ تن موتورسوار بوده اند که آمار متوفیان این ۲ قشر بیش از سایر بخش ها است.
وی اضافه کرد: با استفاده از توان کلانتریها، یگان امداد و پلیس راهور در ۹ ماهه امسال ۲۲ هزار دستگاه موتورسیکلت توقیف شد که برخورد جدی پلیس منجر به کاهش ۲۷ درصدی متوفیان موتورسوار شده است.
وی گفت: عابران و موتورسواران در سوانح جرحی نیز رتبه دار بوده به گونه ای که از ۲ هزار و ۶۲۱ مجروح سوانح رانندگی ۸۷۹ تن عابر و ۳۱۶ تن موتورسوار بوده اند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان افزود: بی توجهی به جلو با یک هزار و ۱۰۲ فقره سوانح، رعایت نکردن حق تقدم با ۶۵۵ فقره، انحراف به چپ و راست با ۱۱۱ فقره و حرکت با دنده عقب با ۱۰۷ فقره بیشترین علل بروز سوانح در ۹ ماهه سالجاری بودند.
سرهنگ فکری گفت: در یک هزار و ۹۳۴ سانحه رانندگی، راننده خودروی سواری، ۴۵۲ فقره موتورسیکلت و ۲۰۴ فقره وانت بار مقصر شناخته شده است.
وی اضافه کرد: طبق بررسی های صورت گرفته ۷۹ درصد سوانح رانندگی درون شهری این استان در شرایط جوی مناسب، ۱۵ درصد در هوای ابری و ۶ درصد در زمان بارندگی رخ داده است.
رئیس پلیس راهور همدان بیان کرد: رانندگان بین ۱۸ تا ۲۴ سال ۱۹ درصد، ۲۵ تا ۳۴ سال ۳۴ درصد، ۳۵ تا ۴۴ سال ۲۲ درصد و ۴۵ سال به بالا ۲۵ درصد در بروز سوانح مقصر بوده اند.
سرهنگ فکری افزود: ۹ درصد از رانندگان مقصر در سوانح رانندگی بیسواد، ۱۵ درصد دارای مدرک ابتدایی، ۲۶ درصد سیکل، ۳۶ درصد دیپلم و ۱۴ درصد لیسانس به بالا بوده اند.
۷۵۲۶/۲۰۸۷
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشاردهنده: زهرا پیرنیا

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.