امروز

جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۱:۳۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماع > اجتماعی – مرد شیاد برای سرقت عابربانکی از دختران نقشه عجیبی داشت. او با طعمه‌هایش طرح دوستی می‌ریخت و پیشنهاد ازدواج می‌داد و در فرصتی مناسب نقشه سرقت‌هایش را عملی می‌کرد.

متهم که امیر نام دارد اوایل خردادامسال تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. نخستین شاکی او دختر جوانی بود که در تحقیقات به مأموران گفت: چند روز پیش از محل کارم خارج شدم و برای برداشت پول به مقابل دستگاه عابربانک رفتم. پسر جوانی پشت سرم بود که بعد از برداشت پول مرا تا مترو تعقیب کرد. او در نهایت به من نزدیک شد و با چرب زبانی گفت که عاشقم شده و با اصرار شماره تلفنم را گرفت. بعد از آن با من تماس گرفت و برای آشنایی بیشتر قرار گذاشت.

پسر جوان امیر نام داشت و وقتی به محل قرار رفتم گفت که قصد ازدواج با مرا دارد. او مرا به یک کافی‌شاپ دعوت کرد که در آنجا برای لحظه‌ای کیفم را روی میز گذاشتم و برای شستن دست‌هایم به دستشویی رفتم. چند ساعتی با امیر بودم تا اینکه خداحافظی کردیم و به خانه برگشتم اما در بین راه پیامکی از بانک به دستم رسید که نشان می‌داد همه موجودی حسابم که بیشتر از ۳میلیون تومان بود، برداشت شده است. تعجب کردم و کیفم را گشتم اما اثری از کارت عابربانکم نبود. همان لحظه حدس زدم که امیر کارتم را سرقت کرده است اما هر چه با او تماس گرفتم جوابم را نداد. برای همین تصمیم گرفتم ماجرا را به پلیس اطلاع دهم.

با شکایت دختر جوان، تحقیقات کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران برای شناسایی و دستگیری سارق آغاز شد. بررسی‌ها نشان می‌داد که او پس از سرقت کارت عابربانک شاکی به یک فروشگاه پوشاک رفته و بیش از ۳میلیون تومان لباس خریده است. با بررسی فیلم‌های ضبط شده در دوربین‌های مداربسته فروشگاه تصویری از سارق به‌دست آمد و درحالی‌که تحقیقات برای دستگیری او ادامه داشت، مأموران با چند شکایت مشابه دیگر هم روبه‌رو شدند.

یکی دیگر از شاکیان دختر جوانی بود که در فروشگاهی در مرکز تهران کار می‌کرد. او گفت: امیر چندبار به بهانه خرید به محل کارم آمد و یک روز پیشنهاد دوستی مطرح کرد و شماره تلفنم را گرفت. او می‌گفت که عاشق من شده و قصد ازدواج داد. یک روز برای حرف زدن به پارک لاله رفتیم و هنگام برگشت از مغازه‌ای در آن حوالی خرید کردم و وقتی رمز کارت عابربانکم را به صاحب مغازه گفتم، امیر هم رمزم را فهمید. پس از آن ساعتی همراه او بودم تا اینکه خداحافظی کردم و به خانه رفتم. در خانه متوجه شدم کارت عابربانکم گم شده تا اینکه پیامکی از بانک دریافت کردم که نشان می‌داد ۳میلیون تومان از حسابم برداشت شده است.

کارآگاهان در ادامه بررسی‌ها به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد متهم در یک پانسیون حوالی ستارخان زندگی می‌کند. او در یک عملیات ضربتی دستگیر شد و در بازرسی لوازمش، کارت‌های عابربانک و اموال دخترانی که هدف سرقت‌هایش قرار گرفته بودند کشف شد. به گفته سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ تا‌کنون تعدادی از مالباختگان شناسایی شده‌اند و شاکیان احتمالی می‌توانند با مراجعه به پایگاه سوم آگاهی از متهم شکایت کنند.

منبع: همشهری انلاین

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی