امروز

پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۵۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

فرمانده نیروی انتظامی از کاهش ۴۸ درصدی صدمات، لطمات و تلفات انسانی در سال ۹۴ در مقایسه با سال ۹۳ در ناجا خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما،  سردار حسین اشتری در حاشیه چهارمین همایش مشترک ایمنی نیروهای مسلح و سومین جشنواره امام هادی(ع) در جمع خبرنگاران گفت: در سال های اخیر با برگزاری چنین همایش ها و نشست های تخصصی خوشبختانه میزان صدمات، لطمات و تلفات نیروی انسانی در ناجا از کاهش بسیار خوبی برخوردار شده است.

وی با اشاره به اینکه در مبانی دینی، شرعی و عرفی حفظ جان مردم و کارکنان از واجبات است، افزود: مسئولیت هدایت و رهبری در تامین جان کارکنان در سطوح مختلف بر عهده فرماندهان است که باید دقت کنند ماموریت ها با کمترین خسارات جانی و مالی انجام شود.

سردار اشتری با اشاره به اینکه برخی رهنمودها و مطالب ارایه شده در این همایش لازم الاجراست، گفت: این دستورالعمل ها بعدا ارسال می شود و مورد ارزیابی و نظارت نیز قرار می گیرد تا ان شاء الله این حرکت رو به جلو گسترش پیدا کند و شاهد کمترین خسارات و تلفات در نیروی انتظامی باشیم.

وی افزود: جشنواره سلامت، ایمنی و محیط زیست نیروهای مسلح با هدایت ستاد کل نیروهای مسلح و میزبانی ناجا و همچنین جشنواره امام هادی(ع) امروز در نیروی انتظامی برگزار شد تا یکی از موضوعات اساسی و مهم در جوامع بشری به ویژه در نیروهای مسلح که همان حفظ سلامت و ایمنی کارکنان است به بهترین نحو بررسی، برنامه ریزی و ارزیابی شود.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در این دو جشنواره در مجموع از ۶۶ نفر از نیروهای مسلح به عنوان برگزیده در بخش های علمی و ارایه مقاله تجلیل و قدردانی شد.

کاهش ۵۹ درصدی تلفات انسانی در نیروهای مسلح

رئیس بازرسی و ایمنی ستاد کل نیروهای مسلح از کاهش ۵۹ درصدی تلفات انسانی نیروهای مسلح در کشور خبر داد.

امیر سرتیپ محمدرضا قرائی آشتیانی در حاشیه چهارمین همایش مشترک ایمنی نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران گفت: در طی ۱۰ سال گذشته میزان حوادث و سوانح ۳۵ درصد و تلفات نیروی انسانی ۵۹ درصد در سطح نیروهای مسلح کاهش یافته است.

وی افزود: در همه ماموریت های نیروهای مسلح بازرسی برای نظارت و کنترل همه فرآیندها حضور فعال دارد تا از روند انجام صحیح ماموریت ها اطمینان کامل حاصل شود.

امیر سرتیپ قرائی آشتیانی گفت: در حوزه های مختلف مانند ماموریت های دفاعی، رزمایش ها و همچنین در بخش های اداری بازرسی ها فعالند تا همه امور محوله در مسیر صحیح انجام شود.

وی افزود: در جاهایی که لازم است جلوی برخی از خدشه ها گرفته شود بازرسان حضور فعال دارند و با جرایم و تخلفات به شدت برخورد می کنند.

امیر سرتیپ قرائی آشتیانی گفت: خوشبختانه شاهد کنترل جرایم و تخلفات در نیروهای مسلح و همچنین کاهش چشمگیر سوانح و رشد ایمنی هستیم.

رئیس بازرسی و ایمنی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین از تنظیم و ارایه سند راهبردی امام هادی(ع) خبر داد و افزود: در مجموع بازرسی ها، کنترل و نظارت بسیار خوبی داشته اند که موجب ارتقای سطح استانداردها شد و شرایط نیز از روند بسیار خوبی برخوردار شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی