رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
  • الخميس ۲ رجب ۱۴۳۸
  • 2017 Thursday 30 March
  • ads
    Untitled 2

    ads

تبلیغات

کسری خدمت سربازی در انتظار امدادگران هلال احمر رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به خدمات امدادگران به جامعه گفت: طرحی آماده کرده‌ایم تا در مجلس مطرح شود و در صورت تصویب، سابقه امدادگری مانند بسیج کسری خدمت سربازی را در پی داشته باشد. پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و […]

کسری خدمت سربازی در انتظار امدادگران هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به خدمات امدادگران به جامعه گفت: طرحی آماده کرده‌ایم تا در مجلس مطرح شود و در صورت تصویب، سابقه امدادگری مانند بسیج کسری خدمت سربازی را در پی داشته باشد.

پیرحسین کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس با اشاره به خدمات امدادگران به جامعه گفت: این افراد جان خود را به خطر می اندازند و خود را وقف جامعه می کنند بنابر این باید به گونه‌ای قدردان زحمات آنها باشیم.

وی گفت: در همین راستا 3 طرح جداگانه تهیه شده است تا در مجلس مطرح شود و در صورت تصویب بخشی از خدمات امدادگران را جبران کنیم.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در مورد این 3 طرح گفت: در یکی از این طرح‌ها این موضوع عنوان شده که سوابق امدادگری مانند عضویت در بسیج، به کسر خدمت سربازی منجر شود.

به گفته وی، این طرح هم به نوعی قدردانی از خدمات امدادگران است و هم به تشویق مردم به عضویت در سازمان امداد و نجات هلال احمر می‌شود.

کولیوند در مورد طرح دوم گفت: اکنون زمانی که امدادگران ما در حین خدمت جان خود را از دست می‌دهند یا مجروح می‌شوند، جانباز یا شهید محسوب نمی‌شوند در حالی که 6 مرجع تقلید به صراحت این افراد را جانباز و شهید دانسته‌اند.

وی افزود: طرح دیگر مربوط به نوع شغل امدادگری است و تلاش می‌کنیم تا امدادگری در زمره مشاغل سخت و زیان آور محسوب شود.

آنچنان که رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر می‌گوید این طرح‌ها با همکاری نمایندگان خانه ملت در مجلس به صورت «طرح» مطرح می‌شود و به صورت لایحه از طرف دولت ارسال نمی‌شود.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.