امروز

چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۳:۳۴ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، اسداله هادی‌نژاد افزود: مجموع کشفیات هفته اخیر ۱۴۱۹۹ کیلوگرم است که نسبت به هفته گذشته که ۱۰۲۲۷ کیلوگرم بود، ۳۸.۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۱۰۴۲۵ کیلوگرم بوده است که ۷۳.۴ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود. در این مدت نیز ۳۱۶۶ حشیش، ۲۷۳ کیلوگرم هروئین، ۲۳۱ کیلوگیرم مورفین، ‌ ۲۶ کیلوگرم شیشه، ۵۳۲۷ کیلوگرم پیش‌ساز ‌و ۵۶ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.


معاون مقابله با عرضه ستاد مبازه با مواد مخدر با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۵۶۳ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۹ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.


هادی‌نژاد افزود: از مجموع ۲۱۱۹۴ عدد قرص‌های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۱۷۱۹۰ عدد مربوط به استان فارس، ۱۹۷۱ عدد استان کرمانشاه و ۱۵۰۰ عدد استان آذربایجان غربی است.


وی افزود: از مجموع ۵۳۲۷ لیتر پیش سازهای مکشوفه، بیشترین مقدار به ترتیب با ۵۰۰۰ لیتر مربوط به استان کرمانشاه، ۲۰۰ لیتر مربوط به استان آذربایجان غربی و ۸۵  لیتر مربوط به استان تهران و مابقی مربوط به البرز است.


معاون مقابله عرضه ستاد در ادامه با بیان اینکه بالغ بر ۸۴ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور است، ‌ گفت: بیشترین حجم کشفیات با ۴۸۰۶ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۳۴ درصد کشفیات کشور است و استان سیستان و بلوچستان با ۲۱۳۰ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۱۹۲۷ کیلوگرم، فارس با ۱۲۶۰ کیلوگرم، یزد با ۱۰۴۹ کیلوگرم و هرمزگان با ۷۸۱ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.


هادی‌نژاد افزود: سهم کشفیات سه استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور با مقداری کاهش نسبت به رقم  ۵۸.۹ درصدی هفته قبل به  ۵۴.۴ درصد از مجموع کشفیات کشور رسیده است.


وی گفت: جمع کل دستگیری‌های این دوره ۶۸۲۷ نفر بوده که از این تعداد ۵۹۷۸ نفر در طرح‌های پاکسازی دستگیر شده‌اند و مابقی مربوط به دیگر عملیات‌ها هستند.


هادی‌نژاد بیان داشت: در مدت یادشده و طی اجرای عملیات پاکسازی مناطق آلوده در سطح استان‌های کشور ۱۶۳ نفر قاچاقچی، ۲۵۶۰ توزیع کننده و خرده فروش و  ۳۲۵۵ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.


به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، وی افزود: همچنین طی این مدت ۱۵۵ دستگاه خودرو، ۱۴ دستگاه موتور سیکلت، ۸ قبضه سلاح و ۲۴ دستگاه موبایل توقیف شد.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی