امروز

جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۹:۳۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماع > اجتماعی – ماموران پلیس پایتخت در جریان اجرای طرح امنیت محله‌محور موفق شدند ۱۴۵سارق را که در قالب ۳۰باند تبهکاری فعالیت می‌کردند دستگر کنند.

متهمان که دیروز همراه با بخشی از اموال کشف شده به مقر پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شده بودند در حضور فرمانده انتظامی تهران بزرگ جزئیات بیشتری از سرقت‌هایشان را شرح دادند. اتهام دستگیرشدگان سرقت، سرقت مسلحانه، کیف قاپی و زورگیری در سطح شهر تهران بود.

سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره اجرای این طرح گفت: متهمان که ۱۴۵نفر هستند از روز یکشنبه تا صبح دوشنبه دستگیر شده‌اند و بیش از ۶۰درصد آنها سابقه دار هستند. همچنین ۶۰درصد از آنها در تهران و ۴۰درصدشان در شهرستان‌های اطراف پایتخت به دام افتاده‌اند.

وی ادامه داد: در بین دستگیر‌شدگان اعضای ۲باند سرقت مسلحانه نیز وجود دارند که به چندین فقره سرقت اعتراف کرده‌اند و با دستگیری این افراد ۲۴میلیارد تومان اموال مسروقه کشف شد. سردار ساجدی‌نیا به شهروندان اطمینان داد که طرح امنیت محله‌محور به‌هیچ‌وجه تعطیل بردار نیست. وی افزود: در کنار اجرای طرح شناسایی سارقان سابقه‌دار، شناسایی اراذل و اوباش که باعث ایجاد مزاحمت برای نوامیس می‌شوند نیز در حال اجراست و امیداریم با همکاری مردم بتوانیم نسبت به دستگیری اراذل و اوباش اقدام کنیم.

  • سرقت با کلت قلابی

۲نفر از سارقان دستگیر شده ۲جوان ۱۹ و ۲۲ساله هستند که اتهام‌شان سرقت مسلحانه از مغازه‌هاست. آنها به‌عنوان مشتری وارد مغازه مورد نظرشان می‌شدند و کالایی را که می‌خواستند سفارش می‌دادند اما به‌جای پرداخت پول اسلحه‌شان را به طرف فروشنده می‌گرفتند و با تهدید خارج می‌شدند. یکی از آنها در گفت‌وگو با همشهری جزئیات بیشتری را شرح داد.

  • چطور از مغازه داران سرقت می‌کردید؟

من و دوستم به‌عنوان مشتری وارد مغازه‌های فروش گوشی موبایل می‌شدیم. بعد از آنکه فروشنده چند گوشی را برای مان می‌آورد همه آنها را داخل کیسه‌ای می‌ریختیم و فرار می‌کردیم. اگر فروشنده اعتراض می‌کرد یا پول می‌خواست با یک کلت کمری او را تهدید می‌کردیم.

  • کلت کمری را از کجا و چطور تهیه کرده بودید؟

راستش را بخواهید کلتی که از آن حرف زدم یک اسباب بازی بود، اما هیچ‌کس متوجه نمی‌شد و وقتی آن را به طعمه‌های مان نشان می‌دادیم می‌ترسیدند.

  • با این شیوه به چند مغازه دستبرد زدید؟

حدود ۸ مغازه. بیشتر این مغازه‌ها هم در شمال شهر بودند.

  • با گوشی‌های مسروقه چه می‌کردید؟

مالخر داشتیم که آنها را خیلی پایین‌تر از قیمت واقعی می‌فروختیم و پولش را بین خودمان تقسیم می‌کردیم.

  • عبور از درهای ضد‌سرقت

یکی از دستگیرشدگان جوانی ۲۸ساله است که به اتهام سرقت از ۱۰۰خانه دستگیر شده است. او در گفت‌وگو با همشهری از جزئیات سرقت‌هایش می‌گوید.

  • چطور محل‌های سرقت را انتخاب می‌کردی؟

ما ۶ نفر بودیم. در محله‌های بالای شهر پرسه و زنگ خانه‌هایی را که چراغ‌هایشان خاموش بود می‌زدیم و وقتی کسی جواب نمی‌داد مطمئن می‌شدیم که هیچ‌کس آنجا نیست. ما بیشتر واحدهایی را که در طبقه اول بود انتخاب می‌کردیم.

  • چطور وارد خانه‌ها می‌شدید؟

با استفاده از دیلم و پیچ گوشتی درها را تخریب می‌کردیم. حتی درهای ضدسرقت را هم تخریب می‌کردیم و وارد خانه‌ها می‌شدیم. برای امنیت بیشتر یکی از دوستانم هم یک سلاح وینچستر با خودش داشت. هدف ما بیشتر پول و جواهرات بود. می‌دانستیم که خیلی‌ها پول و طلاهای‌شان را در کمد یا اتاق خواب می‌گذارند. ما هم یکراست سراغ طلاها می‌رفتیم. در حدود ۱۰۰سرقتی که انجام دادیم با ۳گاوصندوق هم روبه‌رو شدیم و چون نمی‌توانستیم درشان را باز کنیم آنها را با خودمان بردیم و در جای دیگری آنها را تخریب کردیم.

  • قبل از این چند مرتبه دستگیر شده بودی؟

این نخستین بارم است. من هیچ سابقه‌ای ندارم.

منبع: همشهری انلاین

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی