امروز

پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۲:۲۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف ۵۵۰ میلیون تومان وجه نقد از سارقان دستگیر شده بانک پاسارگاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سردار حسین ساجدی نیا در جمع خبرنگاران گفت: ۶ سارق بانک پاسارگاد که پنج شنبه گذشته حدود ۹۰۰ میلیون تومان پول های فرسوده بانک پاسارگاد را در حمله مسلحانه به خودروی حمل پول این بانک ربوده بودند؛ پس از شناسایی در عملیات مشترک ماموران آگاهی دستگیر شدند. 

وی افزود: از این ۶ سارق مبلغ ۵۵۰ میلیون تومان وجه نقد سرقت شده کشف و ضبط شد و مابقی آن که یا در حسابهای شخصی آنهاست و یا اقدام به خرید خودرو کرده اند طبق حکم مرجع قضایی باید آن را عودت دهند . 

سردار ساجدی نیا گفت : این سارقان بر اساس نقشه از قبل طراحی شده پس از سرقت مسلحانه از خودروی بانک از مکان ها و مسیرهایی عبور کردند که دوربین نداشت و با همه این تفاسیر ماموران آگاهی موفق شدند دو نفر از آنها را شناسایی کنند. 

سردار ساجدی نیا افزود: خوشبختانه با فریبی که انجام شد کمتر از ۲۴ ساعت ۴ سارق اصلی و دو نفر که از کارمندان مجموعه حفاظتی و حراستی بانک پاسارگاد بودند شناسایی شدند.

وی افزود : سارقان پس از سرقت به ۴ استان غربی ، شمالی ، شمال شرق و مرکزی کشور متواری شده بودند تا از خود ردی به جا نگذارند . 

سردار ساجدی نیا گفت: پس از شناسایی کامل آنها در عملیاتی مشترک و همزمان همکارانم در پلیس آگاهی ۴ نفر از سارقان که در ۴ نقطه از کشور متواری بودند دستگیر کردند و دو نفر دیگر را که در تهران حضور داشتند نیزدستگیر شدند . 

وی افزود: دو کارمند مجموعه حفاظتی و حراستی بانک پاسارگاد در رابطه با وقوع این سرقت همکاری داشتند . 

سردار ساجدی نیا گفت: ۴ نفر دیگر از این سارقان جزء سابقه داران هستند که پرونده های مجرمانه سرقت به عنف و زورگیری برایشان ثبت شده است. 

وی افزود: در حین عملیات مشترکی که دیشب در یکی از استانهای شمالی و غرب تهران انجام شد درگیری مسلحانه اتفاق افتاد که دو نفر از مجرمان زخمی و به بیمارستان منتقل شدند و خوشبختانه برای همکاران ما در پلیس آگاهی اتفاقی نیفتد.

سردار ساجدی نیا گفت: در بازجویی هایی که از این سارقان داشتیم متوجه شدیم چند ماهی بوده که بانک پاسارگاد روزهای پنج شنبه برای حمل پول محافظ مسلح نداشته است  که سارقان از این فرصت سوء استفاده کرده و این سرقت را انجام داده اند . 

سردار ساجدی نیا افزود: در این زمینه پی گیری ها ادامه دارد و با کسانی که کوتاهی کردند باید برخورد قانونی شود . 

وی گفت: سارقان در نظر داشتند بر اساس خلاء هایی که در نحوه انتقال پول بانک پاسارگاد با آن آشنا بودند پس از این سرقت، هفته آینده نیز یک سرقت مسلحانه دیگر از همین بانک داشته باشند . 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ هشدار داد: همه بانک ها حتماً مراقبت های ویژه را برای حمل پول در نظر بگیرند و حتماً نیروی محافظ مسلح به همراه داشته باشند تا شاهد این گونه سرقتها نباشیم و بی دلیل جامعه را درگیر احساس ناامنی نکنیم. 

دستگیری دزدان خودروی حمل پول بانک پاسارگاد

پلیس تهران بزرگ موفق به دستگیری سارقان خوردوی حمل پول بانک پاسارگاد در یکی از شهرهای شمالی کشور شد.

ساعت ۷:۴۷ پنجشنبه گذشته یکی از خودروهای حمل پول متعلق به بانک پاسارگاد در بزرگراه حقانی در حال حرکت بود که ناگهان دو دستگاه پراید با حرکت در مجاورت این خودرو سعی در متوقف کردن آن کردند.

با متوقف کردن خودروی حامل پول، سارقان از خودرو پیاده شده و در زمانی کوتاه خودروی حمل پول را سرقت کرده و متواری شدند.

به دنبال سرقت این خودرو ماموران پلیس در محل حاضر شده و تیمی از پلیس آگاهی رسیدگی به پرونده و دستگیری سارقان را در دستور کار خود قرار دادند.

ماموران آگاهی تهران بزرگ موفق شدند کمتر از یک هفته سارقان را دستگیر کنند.

تا ساعتی دیگر فرمانده انتظامی تهران بزرگ جزئیات عملیات پلیس آگاهی در دستگیری این سارقان را برای خبرنگاران تشریح خواهد کرد.

سردار ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ:

سارق مسلح خودرو حمل پول بانک پاسارگاد تهران دستگیر شدند که ۲  نفر از سارقان اصلی مامور بانک بودند.

۵ شنبه ها خودرو های حمل پول این بانک مامور مسلح ندارند و دوربین داخل خودرو قطع شده بود.

دزدان قصد داشتند دوباره یک خودرو دیگر را سرقت کنند.

کارمندان حراست بانک پاسارگاد عامل اصلی سرقت بودند.

عامل اصلی این سرقت سابقه زورگیری و سرقت داشتند.

اولین تصویر از دو متهم سرقت از خودروی حمل پول در بازداشت پلیس آگاهی گیلان

یکی از متهمان که یک زن ۲۲ ساله است در بیمارستان بستری شده است

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی