امروز

جمعه, ۱ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۱:۲۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش ایسنا، صبح امروز بررسی کلیات بودجه ۹۷ شهرداری تهران روی میز اعضای شورای شهر قرار گرفت و مرتضی الویری – رییس برنامه و بودجه – با تشریح کلیات بودجه ۹۷ گفت: طبق بررسی ‌ها سقف درآمدی بودجه را به ۱۳ هزار ۵۱۷ میلیارد ریال رساندیم.

وی با بیان اینکه ۵۱۷ میلیارد تومان در سرفصل درآمدها افزایش داده‌ایم، گفت:‌۳۰۰میلیارد تومان از محل درآمدهای شهرداری ناشی از واگذاری املاک کاهش داده‌ایم.


الویری با بیان اینکه این اعداد در کمیسیون به تصویب رسید و قطعا درصحن شورا تغییر می‌کند،اظهارکرد:‌ میزان سهم نقد بودجه به ۷۸ درصد افزایش یافت و سهم غیر نقد بودجه نیز به ۲۳درصد رسید. این در حالی است که سهم درآمد”های پایدار نیز را در کمیسیون به ۳۱ درصد رساندیم و سعی شده است به سمت شفاف‌سازی و حذف تاریکخانه‌هایی که اتفاقات نامرتبط مالی در آن رخ می داد، گام برداریم.


به گزارش ایسنا علی اعطا نیز با بیان اینکه در بحث درآمدها  چند ردیف  است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت:‌در قسمتی که مربوط به عوارض پروانه‌های ساختمانی است می‌بینیم که عملکرد سال ۹۵، ۱۳۷۲ میلیارد ریال و در سال ۹۶ نیز عملکرد ۲۶۰۰ میلیارد ریال بوده این در حالی است که عملکرد ۹ ماهه ۹۶ نیز ۱۲۶۵ میلیارد ریال بوده و فاصله بین مصوبه ۹۶ و عملکرد بودجه نشان می‌دهد که وضعیت مناسبی نداریم و حالا برآورد سال ۹۷، ۲۶۰۰ میلیارد ریال دیده شده و جالب است که کمیسیون هم این عدد را با وجود تحقق ناپذیریش نه کاهش و نه افزایش داده است.


گرایش شهرداری به مال سازی در بودجه ۹۷


سخنگوی شورای شهر با بیان اینکه در بخش عوارض پذیره تجاری نیز باید بگویم که عملکرد مصوب ۹۶، ۵۲۰۰میلیارد ریال بوده در حالی که عملکرد ۹ ماهه ۹۶، ۲۰۶۱ میلیارد ریال بوده که فاصله قابل توجهی بین عملکرد نه ماهه و رقم مصوب ۹۶ دارد این در حالیست که برآورد سال ۹۷ ، ۵ هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده که قابل قبول نیست و به نظر می‌رسد همچنان گرایش شهرداری به مال سازی و ساخت مجتمع‌های بزرگ ادامه دارد.


به گزارش ایسنا در ادامه محمد سالاری – رییس کمیسیون شهرسازی- با بیان اینکه بودجه ۹۷حدود ۲ درصد انقباضی بسته شده است، گفت:  تنها ۵۲ درصد کل بودجه ۹۶ تا کنون محقق شده است این در حالی است که به نظر می رسد درآمدها در بودجه ۹۷ با توجه به شرایط فعلی محقق نشود.


وی با بیان اینکه بودجه قالیباف در سال ۹۵ که وضعیت بهتر بوده است و از ۱۷ هزار ۹۰۰ میلیارد تومان تنها ۱۳ هزار ۲۰۰ میلیارد تومان محقق شده بود،اظهارکرد:‌به نظر می‌رسد که به زحمت تنها  ۱۶ هزار میلیارد تومان و یا کمتر در سال ۹۷ محقق نمی‌شود که باید به فروش املاک ادامه داد یا شهرداری باید وام بیشتری بگیرد و یا اوراق مشارکت منتشر شود.


سالاری افزود:‌ وقتی در اصل بودجه شهرداری بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان  محقق نمی شود ورود به جزییات عبث است. با توجه به شرایط فعلی درآمدها تحقق نمی یابد.


ادامه دارد…..

منبع: خبرگزاری ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی