رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۰ رجب ۱۴۳۸
  • 2017 Tuesday 28 March
  • ads
    Untitled 2

    ads

تبلیغات

کمالی:مسئولیت بازی کردن بازیکنان به عهده فدراسیون است/دو هفته دیگر پرونده کارت‌های معافی را می‌بندیم ورزش > لیگ برتر – فارس نوشت: معاون اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح گفت: از ابتدا به فدراسیون فوتبال نگفتیم که این بازیکنان حق بازی دارند یا خیر، خود فدراسیون جلوی این کار راگرفته بود و حالا هم خودش اجازه بازی […]

کمالی:مسئولیت بازی کردن بازیکنان به عهده فدراسیون است/دو هفته دیگر پرونده کارت‌های معافی را می‌بندیم

ورزش > لیگ برتر – فارس نوشت:

معاون اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح گفت: از ابتدا به فدراسیون فوتبال نگفتیم که این بازیکنان حق بازی دارند یا خیر، خود فدراسیون جلوی این کار راگرفته بود و حالا هم خودش اجازه بازی به آنها داده است.

سردار موسی کمالی در مورد شبهه‌هایی که در مورد بازی کردن چند تن از بازیکنانی که مشکل معافیت سربازی داشتند اظهار داشت: ما در این خصوص حدود 52 یا 53 نفر را مشخص کرده‌ایم که مدارک منجر به معافیتشان مشکل دارد. به همین دلیل آنها را احضار کردیم تا وضعیت‌شان بار دیگر بررسی شود. برخی مدارک کفالت و برخی گواهی جبهه‌شان را ارائه دادند. این موضوع در سه سازمان بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: حدود 20 پرونده بررسی شد که 15 مورد آن تأیید شد و حدود 5 نفر هم اشکال جدی دارند. ما به آنها فرصت دادیم که مدارکشان را تکمیل کنند.

معاون اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح گفت: از ابتدا به فدراسیون فوتبال نگفتیم که این بازیکنان حق بازی دارند یا خیر، خود فدراسیون جلوی این کار راگرفته بود و حالا هم خودش اجازه بازی به آنها داده است. تنها این نکته ضروری است که بازی کردن این بازیکنان به منزله تأیید مشکل آنها نیست. ممکن است کسی که تا حالا پرونده‌اش مطرح نبوده حالا مطرح شود. مسئولیت این کار با خود فدراسیون است و به نیروهای مسلح ارتباطی ندارد. اگر در آینده تیمی به بازی کردن اینها اعتراض کند، خود فدراسیون باید پاسخگو باشد.

سردار کمالی تأکید کرد: برخی اخیراً مصاحبه کرده‌اند که دانشجو هستند، اما کسی که کارتش باطل شود مشمول غایب خواهد بود. تیم‌های استقلال اهواز، استقلال خوزستان، فولاد خوزستان، نفت مسجد سلیمان، فولاد نوین تیم‌هایی هستند که بیشترین مشکل را دارند. جمع‌بندی ما این است که تا دو هفته دیگر این پرونده را مختومه کنیم.

معاون اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: حتی آنهایی که مشکل داشتند برگه اعزام به خدمت برای آنها صادر شده است و باید به خدمت اعزام شوند و حق حضور در تیم‌های نظامی را هم ندارند.

وی با اشاره به اینکه برخی سوءبرداشت کرده‌اند گفت: شنیده‌ام می‌گویند این معافیت‌ها به خاطر این مطرح شده است که تیم‌های نظامی قوی شوند، اما بازیکنان متخلف حق بازی در تیم‌های نظامی را هم ندارند.

کمالی در پایان خاطرنشان کرد: ما به جز سه تا چهار مورد هنوز نتایج بررسی‌ها را اعلام نکرده‌ایم. در این زمینه با هیچ کس شوخی نداریم، مدیرعامل، سرمربی و بازیکن و حتی فرد نظامی هم که باشد اگر تخلفی از سوی آنها سر بزند برخورد خواهد شد. مردم مطمئن باشند تا حصول نتیجه نهایی این کار با جدیت پیگیری خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.