امروز

پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۲:۳۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

فرمانده ناجا در همایش ملی خدمت سربازی:

 

کنترل ناهنجاری ها در دوران خدمت سربازی/ دست های آلوده خدمت سربازی را به یک سال تقلیل داد

 

فرمانده نیروی انتظامی در همایش ملی خدمت سربازی که صبح امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد گفت: یکی از کارکردهای مهم خدمت سربازی کنترل ناهنجاری ها است که به سلامت جامعه کمک به سزایی می کند.

به گزارش بسیج پرس؛ سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در همایش ملی خدمت سربازی که صبح امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد گفت: هر نظام و سامانه و سیستمی نیازمند مراقبت و ارزیابی از سیستم ها و روش ها است و با توجه به تحولات اخیر در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی و دیگر حوزه ها خدمت سربازی نیز مستثنی از این مقوله نیست.

وی با اشاره به این مطلب که در ۱۵ سال اخیر از فروش سربازی تا جلوگیری از آن، کاهش و افزایش ماه های خدمت، کاهش دایره معافیت ها و واگذاری سرباز به نهادهای غیر نظامی از جمله مباحث مطرح شده در مورد خدمت سربازی بوده است بیان داشت: کار پژوهشگران و محققانی که در این همایش حضور داشتند یک نوع پژوهش مشارکتی بوده زیرا اکثر این افراد درگیر خدمت سربازی هستند و از نزدیک مسائل را لمس می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه باید به خدمت سربازی به عنوان یک وظیفه نگاه کنیم و اینکه آن را یک امر اجباری بدانیم صحیح نیست اظهار داشت: این مطلب که ما مالیات می دهیم تا سرباز بیگانه برود و از کشور ما دفاع کند صحیح نیست و از لحاظ شرعی نیز امر خدمت سربازی یک وظیفه شرعی است.

وی با اشاره به اینکه دفاع از کشور منحصر به ایام جنگ نمی شود و اگر بخواهیم برای جنگ آمادگی داشته باشیم باید پیش از آن نیز در آمادگی کامل به سر ببریم گفت: موضوع بازدارنگی یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم و فقط موضوع روزهای جنگ برای دفاع مطرح نیست. در روزهای بعد از انقلاب دست های آلوده، خدمت سربازی را به یک سال تقلیل داد و بیشترین ضربه را در دوران دفاع مقدس از همین جا خوردیم.

احمدی مقدم تصریح کرد: یکی از کارکردهای خدمت سربازی عبور از فرهنگ سنتی و آشنا شدن سربازان با دنیای مدرن است. کارکرد دیگر خدمت سربازی کنترل بسیاری از ناهنجاری ها است. برای مثال اگر کسی معتاد باشد و به خدمت بیاید شناسایی شده و باید اعتیاد خود را در این دوران ترک کند. شناسایی مشکلات در دوران خدمت سربازی و مداوای آن کمک به سزایی به بهداشت و سلامت جامعه می کند.

وی تاکید کرد: رویکرد ما این است که وقتی فرزندی از یک خانواده به خدمت سربازی می رود هزینه کمتری نسبت به گذشته متحمل شود.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: باید راه های فرار از خدمت بسته شود و افراد برخورد دار نباید مستثنی از دیگران باشند.

تاریخ : ۲۸/بهمن/۱۳۹۲

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی