رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
  • الخميس ۲ رجب ۱۴۳۸
  • 2017 Thursday 30 March
  • ads
    Untitled 2

    ads

تبلیغات

فرمانده ناجا در همایش ملی خدمت سربازی:   کنترل ناهنجاری ها در دوران خدمت سربازی/ دست های آلوده خدمت سربازی را به یک سال تقلیل داد   فرمانده نیروی انتظامی در همایش ملی خدمت سربازی که صبح امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد گفت: یکی از کارکردهای مهم خدمت سربازی کنترل ناهنجاری ها […]

فرمانده ناجا در همایش ملی خدمت سربازی:

 

کنترل ناهنجاری ها در دوران خدمت سربازی/ دست های آلوده خدمت سربازی را به یک سال تقلیل داد

 

فرمانده نیروی انتظامی در همایش ملی خدمت سربازی که صبح امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد گفت: یکی از کارکردهای مهم خدمت سربازی کنترل ناهنجاری ها است که به سلامت جامعه کمک به سزایی می کند.

به گزارش بسیج پرس؛ سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در همایش ملی خدمت سربازی که صبح امروز در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد گفت: هر نظام و سامانه و سیستمی نیازمند مراقبت و ارزیابی از سیستم ها و روش ها است و با توجه به تحولات اخیر در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی و دیگر حوزه ها خدمت سربازی نیز مستثنی از این مقوله نیست.

وی با اشاره به این مطلب که در 15 سال اخیر از فروش سربازی تا جلوگیری از آن، کاهش و افزایش ماه های خدمت، کاهش دایره معافیت ها و واگذاری سرباز به نهادهای غیر نظامی از جمله مباحث مطرح شده در مورد خدمت سربازی بوده است بیان داشت: کار پژوهشگران و محققانی که در این همایش حضور داشتند یک نوع پژوهش مشارکتی بوده زیرا اکثر این افراد درگیر خدمت سربازی هستند و از نزدیک مسائل را لمس می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه باید به خدمت سربازی به عنوان یک وظیفه نگاه کنیم و اینکه آن را یک امر اجباری بدانیم صحیح نیست اظهار داشت: این مطلب که ما مالیات می دهیم تا سرباز بیگانه برود و از کشور ما دفاع کند صحیح نیست و از لحاظ شرعی نیز امر خدمت سربازی یک وظیفه شرعی است.

وی با اشاره به اینکه دفاع از کشور منحصر به ایام جنگ نمی شود و اگر بخواهیم برای جنگ آمادگی داشته باشیم باید پیش از آن نیز در آمادگی کامل به سر ببریم گفت: موضوع بازدارنگی یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم و فقط موضوع روزهای جنگ برای دفاع مطرح نیست. در روزهای بعد از انقلاب دست های آلوده، خدمت سربازی را به یک سال تقلیل داد و بیشترین ضربه را در دوران دفاع مقدس از همین جا خوردیم.

احمدی مقدم تصریح کرد: یکی از کارکردهای خدمت سربازی عبور از فرهنگ سنتی و آشنا شدن سربازان با دنیای مدرن است. کارکرد دیگر خدمت سربازی کنترل بسیاری از ناهنجاری ها است. برای مثال اگر کسی معتاد باشد و به خدمت بیاید شناسایی شده و باید اعتیاد خود را در این دوران ترک کند. شناسایی مشکلات در دوران خدمت سربازی و مداوای آن کمک به سزایی به بهداشت و سلامت جامعه می کند.

وی تاکید کرد: رویکرد ما این است که وقتی فرزندی از یک خانواده به خدمت سربازی می رود هزینه کمتری نسبت به گذشته متحمل شود.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: باید راه های فرار از خدمت بسته شود و افراد برخورد دار نباید مستثنی از دیگران باشند.

تاریخ : 28/بهمن/1392

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.