امروز

سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۵:۴۳ بعد از ظهر

سایز متن   /

گفت‌وگو با زنی که یوسف گمشده را به خانواده‌اش پس داد

یوسف را بردم که کسی او را ندزدد!

اجتماع > اجتماعی – ۵ روز پس از گم‌شدن پسربچه ۳.۵ ساله در شرق تهران، سرانجام او پیدا شد و به آغوش خانواده‌اش برگشت. یوسف ۲۷ تیرماه زمانی که همراه خانواده‌اش به خانه یکی از اقوام رفته بود، هنگام بازی در پارکینگ از در باز خانه بیرون رفت و دیگر کسی او را ندید.

حدود نیم ساعت بعد، وقتی خانواده‌اش از گم شدن او باخبر شدند جست‌وجو برای پیدا کردن وی را آغاز کردند اما ردی از پسربچه نبود. ماجرا به پلیس گزارش شد و تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران نیز وارد عمل شدند و در بررسی تصاویر ضبط شده در دوربین‌های مداربسته کوچه‌های اطراف، زنی را دیدند که دست یوسف را گرفته و او را با خود برد. از همان زمان جست‌وجو برای شناسایی این زن آغاز شد تا اینکه عصر یکشنبه، این زن با خانواده یوسف تماس گرفت و گفت که قصد دارد پسربچه آنها را بازگرداند.

محل قرار در خیابان دماوند تعیین شد و زمانی که زن ناشناس به همراه یوسف در حال رفتن به محل قرار بود، توسط پدربزرگ این پسربچه در خیابان شناسایی و با کمک مردم و پلیس دستگیر شد و پسربچه گمشده به آغوش خانواده‌اش بازگشت. زن ۴۰ساله پس از دستگیری صبح دیروز به دادسرای جنایی تهران منتقل و در مقابل بازپرس آرش سیفی قرار گرفت و مدعی شد که از همان ابتدا که پسربچه را با خود به خانه‌اش برده، قصد داشته وی را تحویل خانواده‌اش دهد. این زن در حاشیه جلسه بازپرسی در گفت‌وگویی کوتاه به بیان جزئیات ماجرا پرداخت.

 • روزی که یوسف را با خودت به خانه بردی، دقیقا چه اتفاقی افتاد؟

حدود ساعت ۷عصر بود. برای انجام مصاحبه کاری به پاسداران رفته بودم و در حال برگشت به خانه بودم که در خیابان چشمم به یوسف افتاد. سرگردان بود و داشت می‌رفت زیر ماشین که او را گرفتم. فقط به قصد اینکه پدر و مادرش را پیدا کنم او را به خانه‌ام بردم که این ماجراها رخ داد.

 • این پسربچه را قبلا هم دیده بودی؟

نه. تا پیش از آن نه یوسف را دیده بودم و نه خانواده‌اش را. گفتم که او داشت می‌رفت زیر ماشین. حتی دیدم که مردی به سمتش رفت و داشت با او حرف می‌زد که حدس زدم می‌خواهد پسربچه را با خودش ببرد. برای همین خودم را به او رساندم و گفتم با بچه من چه کار داری؟ او هم ترسید و رفت.

 • چرا همان لحظه او را به خانواده‌اش تحویل ندادی؟

او حتی اسمش را نمی‌توانست به من بگوید چه برسد به آدرس خانه‌شان. دستم را گرفت که با خود به خانه‌شان ببرد اما یک‌بار مرا به این طرف خیابان برد و بار دیگر به آن‌طرف. فهمیدم که گم شده است. ترسیدم که نکند گرفتار بچه‌دزدها شود. برای همین با خودم به خانه‌ام بردم.

 • چرا بیشتر به‌دنبال خانواده‌اش نگشتی و از اهالی محل پرس‌و‌جو نکردی؟

احساس کردم او خسته و گرسنه است. برای همین با خودم بردمش. آنقدر خسته بود که همین که به خانه رسیدیم خوابید.

 • می‌خواستی با بچه چه کار کنی؟

هیچی. فقط می‌خواستم او را به خانواده‌اش تحویل دهم. نمی‌خواستم کسی او را بدزدد.

 • پس چرا ۵روز در خانه‌ات او را نگه داشتی؟ چرا به پلیس خبر ندادی یا اینکه در همان محله به‌دنبال پدر و مادرش نگشتی؟

باور کنید نمی‌دانم. بزرگ‌ترین اشتباهم همین بود. با خودم گفتم چند روزی نگهش می‌دارم و خانواده‌اش پیدا می‌شوند.

 • چطوری؟

نمی‌دانم. گفتم شاید خودش بتواند اطلاعاتی به من بدهد که باعث شود خانواده‌اش را پیدا کنم.

 • در این مدت یوسف بی‌تابی نمی‌کرد؟

راستش بچه هنوز چیزی نفهمیده بود. در این مدت کاملا آرام بود و حتی یکی دو بار او را به پارک بردم. چند دست لباس هم برایش خریدم. با او مهربان بودم و برای همین بی‌تابی نمی‌کرد.

 • تنها زندگی می‌کنی؟

بله. ۱۵سال پیش از شوهرم جدا شدم. با هم اختلاف داشتیم. خانواده‌ام در شهرستان هستند و خودم در تهران تنها زندگی می‌کنم و با خیاطی خرج زندگی‌ام را درمی‌آورم. یک وقت فکر نکنید چون تنها بودم پسربچه را دزدیدم. نه. می‌خواستم او را به خانواده‌اش تحویل دهم. حتی در این مدت که او نزد من بود، مرخصی گرفتم و سر کار نرفتم تا از او نگهداری کنم.

 • در این مدت عکس یوسف و شماره تلفن خانواده‌اش در همه کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های اجتماعی بود. اصلا آن را ندیدی؟

نه. اما دوستم که توی تلگرام بود، با من تماس گرفت و گفت که خانواده او دنبالش می‌گردند و عکسش همه جا پر شده. بعد شماره تلفن آنها را داد و من هم تماس گرفتم و بچه را تحویل دادم. من بچه را ندزدیدم. اگر زودتر متوجه می‌شدم، زودتر با خانواده‌اش تماس می‌گرفتم.

 • سابقه کیفری داری؟

نه. اصلا. حالا هم کسی را ندارم که برایم سند بگذارد و آزاد شوم.

منبع: همشهری انلاین

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی