امروز

شنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۴۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

فطریه به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محسن ولیئی، مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه در روز عید سعید فطر بیش از سه هزار پایگاه ثابت و سیار در سطح استان مستقر شد، اظهار کرد: مردم استان تهران تا کنون بیش از ۴۵ میلیارد ریال در قالب زکات فطره عام، زکات فطره سادات و کفاره به محرومان و نیازمندان تحت حمایت این نهاد کمک کردند که از این مبلغ بیش از ۳۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال فطریه عام و سادات و مابقی کفارات عمد و غیرعمد است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت صندوق‌های مستقرشده در بیش از سه هزار پایگاه با آرم دبیرخانه ستاد زکات استان تهران نسبت به جمع‌آوری زکات فطریه روزه داران و خیران اقدام کرده‌اند، گفت: آمار نهایی فطریه پرداختی مردم استان تهران تا آخر هفته جاری با توجه به ارائه گزارش نهایی شهرستان‌ها اعلام خواهد شد و این در حالی است که بر اساس میزان زکات پرداختی، در روز عید سعید فطر متناسب با نیاز نیازمندان و محرومان همان منطقه به صورت نقدی با اولویت بیماران صعب العلاج، سالمندان، کمک هزینه جهزیه، معیشت و سایر موارد بین آنان توزیع و یا به حساب آنان واریز شده است.

ولیئی با اشاره به مشارکت بیش از ۹۴ هزار حامی در طرح‌های «اکرام ایتام و محسنین»، افزود: طرح اکرام ایتام به منظورحمایت از کودکان یتیم وطرح محسنین برای حمایت از خانواده‌های نیازمند دارای سرپرست بیمار، ازکار افتاده وهمچنین فرزندان غیر یتیم خانواده‌های محروم راه اندازی شده است و در ماه مبارک رمضان با استقبال خوب حامیان همراه بوده است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران خاطرنشان کرد: بیش از شش هزار و ۳۰۰ حامی طرح اکرام ایتام و محسنین فطریه و کفاره خود را به مبلغ بیش از پنج میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال از طریق کد شناسه مشخص به حساب یتیم و فرزند معنوی خود واریز کردند.

وی میزان کفارات پرداختی مردم تهران را به کمیته امداد استان تهران بیش از هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال ذکر کرد و گفت: بر اساس هدف گذاری انجام شده مبلغ کفارات پرداختی در قالب بسته‌های ماکارونی تهیه و بین نیازمندان بر اساس موازین شرعی توزیع خواهد شد.

ولیئی یادآور شد: سال گذشته نیکوکاران تهرانی حدود ۲۷ میلیارد ریال زکات فطره و کفارات خود را در پایگاه‌های کمیته امداد پرداخت کردند که از این مبلغ حدود ۲۰ میلیارد ریال فطریه عام و سادات و مابقی کفارات عمد و غیرعمد است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه روزه دارانی که موفق به پرداخت فطریه خود نشده اند؛ بیان کرد: با توجه به فراهم بودن امکان واریز تلفنی فطریه شهروندان تهرانی که تاکنون موفق به پرداخت فطریه خود نشده اند، می‌توانند با شماره تلفن ۷۳۵۵ و شماره گیری عدد ۱۵، سامانه پیامکی # ۵ * ۵ * ۰۲۱ * ۸۸۷۷ * و یا مراجعه به نزدیکترین دفتر کمیته امداد به محل زندگی یا کار خود نسبت به پرداخت فطریه خود اقدام کنند.

ولیئی خاطرنشان کرد: مردم استان تهران همواره در انجام کارهای خیر پیش قدم هستند و مشارکت خوبی دارند که این نشان دهنده ایمان و اعتقاد دینی و نیت خیر خواهانه مردم است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی