امروز

پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۸:۳۳ قبل از ظهر

به گزارش ایسنا، پرویز فتاح در مراسم آغاز واگذاری ۵۰۰۰ دستگاه وانت زامیاد به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: در سال گذشته بالغ بر سطح ۲۰۰۰ فقره وام اشتغال به مبلغ ۱۴۰۰ میلیارد تومان به مددجویان پرداخت شد.

وی با بیان اینکه این میزان امسال به بالای ۲۱-۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که امسال نیز بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان پرداخت کنیم.


او ادامه داد: در کمیته امداد عزم راسخ ما برای اشتغال و خوداتکایی خانواده‌های تحت پوشش است.


وی افزود: ما در کمیته امداد پرداخت وام‌های غیر قرض‌الحسنه را به افراد تحت پوشش ممنوع کرده‌ایم به گونه‌ای که تمام تسهیلات پرداختی به مددجویان قرض‌الحسنه است.


فتاح ادامه داد: قرارداد واگذاری ۵۰۰۰ دستگاه وانت به مددجویان حدودیک ماه پیش بین کمیته امداد، صندوق کارآفرینی امید و شرکت زامیاد امضا شد.


وی با بیان اینکه کمیته امداد ۵۰ میلیارد تومان آورده در این طرح داشته است، خاطرنشان کرد: سهم صندوق کارآفرینی امید نیز در این طرح ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.


فتاح ادامه داد: در این طرح کمیته امداد به دنبال اجرای طرحی بود که هم به اشتغال، هم به تولید داخلی کمک کند به گونه‌ای که تمام ۵ هزار دستگاه وانت تحویلی به روستاها رفته و هیچ کدام در شهر تردد نخواهند کرد.


او ادامه داد: قرار شده ۵۰۰۰ خانوده‌ای که وانت‌ها را دریافت می‌کنند با بهره‌گیری از عواید و درآمد آن از پوشش کمیته امداد خارج شده و خودشان کارآفرین شوند.


وی افزود: به ازای هر وانت تحویلی به مددجویان حداقل دو شغل ایجاد خواهد شد که بیانگر ایجاد ۱۰ هزار شغل مستقیم ناشی از اجرای این طرح است.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی