امروز

پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۸:۴۳ قبل از ظهر

نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه

سخنگوی قوه قضاییه گفت: پیگیری قتل دختر خردسالی که اخیرا اخبار آن منتشر شده ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در صد و چهاردهمین نشست خبری با در تشریح آخرین پیگیری قتل دختر خردسال افزود: در ابتدای اعلام مفقودی این دختر خردسال پرونده در دست رسیدگی نیروی انتظامی ، دادستانی، آتش نشانی و سایر دستگاههای مرتبط قرار گرفت تا وضعیت وی مشخص شود.

وی گفت: پیگیری ها ادامه پیدا کرد تا احیانا اگر این دختر در چاه افتاده باشد مشخص شود که نتیجه ای حاصل نشد.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: در این پرونده به افرادی مظنون شدند و حتی فردی که بازداشت شده تحت تعقیب قرار گرفت که در مدت بازداشت و پیش از اعتراف به همسرش پیغام داده بود که من مقداری مواد مخدر در نقطه ای از محل مسکونی خودمان مخفی کردم شما ان را جابجا کنید .

وی افزود: همسر این فرد نگران می شود و موضوع را اطلاع می دهد که پس از پیگیری به جنازه می رسند و روند رسیدگی دنبال می شود.

محسنی اژه ای گفت: دستگاه قضایی استان با جدیت از لحظه اول، این پرونده را رسیدگی کرده و ریاست محترم قوه قضاییه هم تاکید کردند که هرچه سریعتر انجام شود.

وی افزود: در حین رسیدگی به این قتل، متهم به مورد دیگری اعتراف می کند که مدتها قبل هم خانم دیگری را به قتل رسانده و در چاهی که محل آن را خودش اعلام کرده انداخته است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: با تحقیقاتی که انجام شده تاکنون جسدی در نقطه ای که متهم از آن یاد کرده کشف نشده و از آنجایی که مساله هم حق الناس و هم حق الله است با جدیت پیگیری می شود.

محسنی اژه ای افزود: به جز اعترافات وی هنوز آثاری از جسد کشف نشده که اگر مساله روشن شود به این پرونده رسیدگی و حکم صادر خواهد شد.

وی گفت: مقتول یکی از افرادی است که قبلا مفقود شده و متهم درباره قتل وی اعتراف کرده است.

آتنا اصلانی دختر خردسال پارس آبادی است که حدود ۲۵ روز پیش مفقود شده بود که در جریان پیگیری وضعیت وی مشخص شد که توسط یکی از کسبه محل کار پدرش به قتل رسیده است.

در حال حاضر با اعتراف متهم جسد این دختر خردسال کشف و مراحل رسیدگی به این پرونده ادامه دارد.

بانک مرکزی در ساماندهی موسسات اعتباری تسریع کند

سخنگوی قوه قضائیه خطاب به مسئولان بانک مرکزی گفت: مسئولان بانک مرکزی در ساماندهی و احقاق حقوق کسانی که در برابر موسسات مالی و اعتباری محق هستند تسریع کند.

حجت الاسلام محسنی اژه ای با بیان اینکه مسئولان بانک مرکزی تلاش وافری برای ساماندهی موسسات مالی اعتباری دارند افزود: این کار کار خوبی است و برای این اقدام به منظور ساماندهی موسسات مالی اعتباری قدردانی می شود. 

وی با بیان اینکه قوه قضاییه نهایت کمک را به بانک مرکزی برای حفظ حقوق مردم انجام داده است در این خصوص اظهار امیدواری کرد: با توجه بانک مرکزی و کمک آن به قوه قضائیه، حقوقی از مردم ضایع نشود.

وی به بانک مرکزی توصیه کرد: در ساماندهی و احقاق حقوق کسانی که محق هستند تسریع کند.

عامل نفوذی دو تابعیتی امریکایی در زندان است

سخنگوی قوه قضائیه گفت: یک فرد دوتابعیتی امریکایی که تابعیت اصلی اش امریکا و یکی دیگر از کشورهای خارجی است و به منظور جاسوسی به ایران وارد شده بود ، توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد. 

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای با اشاره به دستگیری عامل نفوذی امریکایی که تابعیت یکی دیگر از کشورهای خارجی را نیز داشت، افزود: فرد نفوذی که به منظور جاسوسی وارد ایران شده بود با همکاری وزارت اطلاعات دستگیر شد و پس از بازجویی محرز شد که او قرار بوده است اطلاعاتی درخصوص ایران با خود امریکا رد و بدل کند. 

وی ادامه داد: این فرد پس از دستگیری به دادگاه معرفی شد و درحال حاضر به ۱۰ سال حبس محکوم شده که البته نسبت به حکم او تجدیدنظر می شود. 

اژه ای گفت: بعد از جلسه نهایی دادگاه من و همکارانم درخصوص ریز اطلاعات این شخص نفوذی، اطلاعات لازم را به حضورتان خواهیم رساند.

خبر تکمیل می شود…

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی