رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶
  • الأحد ۲ رمضان ۱۴۳۸
  • 2017 Sunday 28 May
  • ads
    Untitled 2

    ads

تبلیغات

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محسن فتحی زاده در نهمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) جوان سرباز ناجا با اعلام اینکه در سال ۹۵ نیروی انتظامی ۱۴ سرباز دلاور خود را در راه تأمین نظم و امنیت کشور تقدیم اسلام و انقلاب کرده است، اظهار داشت: امروز در این جشنواره میزبان خانواده این شهدای عزیز […]

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محسن فتحی زاده در نهمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) جوان سرباز ناجا با اعلام اینکه در سال ۹۵ نیروی انتظامی ۱۴ سرباز دلاور خود را در راه تأمین نظم و امنیت کشور تقدیم اسلام و انقلاب کرده است، اظهار داشت: امروز در این جشنواره میزبان خانواده این شهدای عزیز هستیم؛ تاکنون بیش از ۷ هزار و ۶۰۰ سرباز نیروی انتظامی در راه اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران به شهادت رسیده اند.

وی با اشاره به ناآرامی های منطقه و نیز توطئه های دشمنان در بحث ایجاد ناامنی در کشور ، تصریح کرد: ما در جزیره امن هستیم و ملت ما در سراسر کشور در امنیت و آرامش به سر می برند که این امنیت مرهون رشادت همه همکاران من و سربازان این نیرو به دست آمده است و شاهد آن سربازان شهیدی است که تقدیم انقلاب کرده ایم.

سردار فتحی زاده با اشاره به اینکه جشنواره حضرت علی اکبر (ع) جوان سرباز با ابتکار ناجا در نیروهای مسلح شکل گرفت ، گفت: این جشنواره چندین بار به میزبانی ناجا برگزار شده است؛ هدف از برگزاری این جشنواره و اقدامات دیگر در حوزه سربازی این است که جایگاه و منزلت خدمت سربازی را برای خود بیشتر شفاف کرده و محیط مناسبی برای این عزیزان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه اهمیت برقرار نظم و امنیت کشور بر کسی پوشیده نیست به دو نعمت الهی مجهول امنیت و سلامتی اشاره و بیان کرد: این دو نعمت را تا زمانی که وجود دارد به خوبی حس نمی کنیم اما در صورت فقدان ، ضرورت آن به خوبی احساس می شود.

سردار فتحی زاده به نقش مهم نیروی انتظامی در برقراری و تأمین نظم و امنیت کشور اشاره کرد و گفت: در اجرای مأموریت های متعدد و متنوع ناجا و نیز برقراری امنیت ، سربازان سهم بزرگی برعهده دارند در اکثر این مأموریت ها این عزیزان حضور بسیار بزرگی داشته که شاهد آن چند هزار شهید سربازی است که جان خود را برای تأمین کشور فدا کرده اند.

وی به مشقت های خاص دوران سربازی اشاره کرد و گفت: این دوره سربازی برکات زیادی به همراه دارد که شاکله وجودی آن افتخار تأمین امنیت کشور است؛ اگر سربازان حضور نداشته باشند برقراری نظم و امنیت امکان پذیر نیست، با تکیه بر نیروی جوانی سربازان این امنیت را ایجاد می کنیم.

این مقام عالی انتظامی کشور خاطر نشان کرد: متولیان اداره امور سربازان در تلاش هستند با بهره گیری از همه ظرفیت ها شایسته ترین وضعیت را برای خدمت سربازی به وجود آورند هر چند با شرایط مطلوب فاصله داریم.

وی به طرح آمایش سربازان اشاره و بیان کرد: در این طرح حداقل فاصله ممکن بین محل خدمت و سکونت سربازان قائل شده ایم؛ بیش از ۸۰ درصد سربازان در استان و یا در منطقه محل خدمت خود فعالیت می کنند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد: شرایط جغرافیایی کشور ایجاب می کند که ما بتوانیم از ظرفیت استان های دیگر برای تأمین امنیت برخی از نقاط بهره ببریم؛ حدود ۶ درصد از سربازان به غیر از استان و یا منطقه غیرمرتبط خود خدمت می کنند.

سردار فتحی زاده با اشاره به اینکه کشور به ۸ منطقه تقسیم شده است ، گفت: دستیابی به رقم ۸۰ درصدی سازماندهی کارکنان وظیفه در استان محل سکونت و یا در منطقه مرتبط با محل سکونت اقدام بسیار ارزشمندی است.

این مقام عالی انتظامی بیان کرد: نیروی انتظامی اقدامات دیگری در راستای تعالی دوران خدمت سربازی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: براساس ارزیابی های صورت گرفته از سوی دستگاه های دیگر، میزان تخلفات و جرایم سربازان ناجا در سطح نیروهای مسلح نسبت به سنوات گذشته کاهش چشمگیری داشته است، که این امر حاکی از ایجاد محیط و شرایط خدمتی مطلوب در پادگان ها است به گونه ای که توانسته ایم این موضوع بسیار حساس را مدیریت کنیم.

سردار فتحی زاده از دوران خدمت سربازی به عنوان دوره بسیار ارزشمندی یاد کرد و خطاب به سربازان حاضر در جشنواره گفت: امروز در کسوت خدمت در راستای تأمین امنیت کشور گام بر می داریم؛ ۸۰ میلیون نفر از مردم ایران در پناه امنیتی که شما عزیزان فراهم می کنید با آرامش زندگی می کنند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با اشاره به حضور خانواده معزز شهدای سرباز در نهمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع)، جوان سرباز گفت: در قبال فداکاری خانواده شهدا و نیز افتخاری که عزیزان آنها برای کشور به وجود آوردند، سرتعظیم فرود می آوریم.منبع: خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.