رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
  • السبت ۱ رمضان ۱۴۳۸
  • 2017 Saturday 27 May
  • ads
    Untitled 2

    ads

تبلیغات

به گزارش خبرگزاری شباب ،  یک کارشناس مسائل  خدمت سربازی در گفتگو با خبرگزاری شباب  در مورد  امریه سربازی گفت : امریه سربازی گامی جهت  اشتغال سربازان در دستگاه های دولتی است. این کارشناس در ادامه افزود: درست است که کسانی که امریه  دریافت می نمایند می بایست ۲۴ ماه خدمت نمایند اما در کل […]

به گزارش خبرگزاری شباب ،  یک کارشناس مسائل  خدمت سربازی در گفتگو با خبرگزاری شباب  در مورد  امریه سربازی گفت : امریه سربازی گامی جهت  اشتغال سربازان در دستگاه های دولتی است.
این کارشناس در ادامه افزود: درست است که کسانی که امریه  دریافت می نمایند می بایست ۲۴ ماه خدمت نمایند اما در کل در صورت انتخاب درست دستگاه مربوطه با رشته تحصیلی و شرایط جذب آن سازمان می تواند شانس خوبی جهت جذب داشته باشد ، چرا که مشمول در صورت  فعالیت درست و کارآمود خود می توانند امتیازات لازم   را کسب نمایند کما اینکه با تجربه ای که در محل کار امریه خود بدست می آورد می تواند کارآفرینی نمایند.

نظری در مورد امریه به چه نوعی از خدمت اطلاق می شود گفت : امریه به حالتی اطلاق می شود که مشمول خدمت سربازی به مدت ۲۴ ماه در یکی از دستگاه های اجرایی که با نیروهای مسلح قرارداد دارند خدمت سربازی خود را می گذراند ، اما این ۲۴ ماه  ، ۲۴ ماه تجربه کاری مفید خواهد بود.

شریط و  ضوابط امریه از سوی سازمان وظیفه عمومی  طبق قانون اعلام شده است بر اساس همین شرایط  اعلامی سازمان وظیفه عمومی می توانند مشمولین اقدام نمایند.

وی در مورد بند قانون اساسی امریه اظهار داشت :نیرو های مسلح موظفند در اجرای اصل ۱۴۷ قانون اساسی جمهور اسلامی ایران تعدادی از کارکنان وظیفه خود را بنا به درخواست دولت برای امور امدادی، تولیدی ،جهاد کشاورزی ، آموزشی ، تحقیقاتی و پژوهشی ، بهداشتی و درمانی مشروط بر این که آمادگی رزمی نیروهای مسلح آسیبی وارد نیاید در اختیار دولت قرار دهند.

نظری در مورد نحوه اقدام  مشمولین گفت : مشمولان پس از انجام  مراحل ثبت  وضعیت  در دفاتر پلیس +۱۰ و دریافت برگه آماده  به خدمت ،  ۲ ماه قبل از تاریخ اعزام به دستگاه های غیر نظامی امریه دهنده که مجوز و سهمیه امریه خود را از ستاد کل نیروهای مسلح دریافت نموده اند مراجعه می نمایند  و در صورت داشتن شرایط کامل  آن سازمان ، در لیست امریه سازمان قرار گرفته و فرآیند های قانونی توسط منابع انسانی سازمان امریه دهنده انجام پذیرفه و دستگاه های دولتی لیست نهایی خود را به ستاد کل نیروهای مسلح ارسال وآن ستاد در صورت تایید صلاحیت و تخصص مشمولان ، فهرست نهایی خود را یک ماه قبل از تاریخ اعزام به سازمان وظیفه عمومی ارسال می نمایند تا اطلاعات آنان در سامانه ثبت گردد.

وی در مورد کسری خدمت در امریه گفت  :در امریه کسری خدمت تعلق نمی گیرد و مشمول به صورت کامل می بایست خدمت نماید.

وی در پایان بخشی از سازمان هایی که در سال ۹۵ و یا قبل تر امریه می گرفتند را اعلام نمود.

۱ – سازمان میراث فرهنگی وگردشگری

۲ – سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران

۳ – سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران

۴ – سازمان حفاظت محیط زیست

۵ – بهزیستی

۶ – سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور

۷ – سازمان بازرسی کل کشور

۸ – سازمان هواپیمایی کشوری

۹ – سازمان مدیرت و برنامه ریزی کشور

۱۰ – سازمان انرژی اتمی

۱۱ – سازمان ثبت اسناد واملاک کشور

۱۲ – وزارت جهاد کشاورزی

۱۳ – وزارت نیرو

۱۴ – وزارت صنایع ومعادن

۱۵ – وزارت نفت

۱۶ – وزارت مسکن و شهرسازی

۱۷ – وزارت کار و امور اجتماعی

۱۸ – وزارت اموزش وپرورش

۱۹ – موسسه استاندارد وتحقیقات صنعتی

۲۰ – دانشگاه صنعتی شریف/ دانشگاه تهرا ن /جهاد

۲۱ – بنیاد شهید انقلاب اسلامی

۲۲ – بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

۲۳ – شهردار ی( بخش فرهنگی هنری )+ فرمانداری

۲۴ – سازمان زندانها و اقدامات تامینی

۲۵ – گمرک ها

۲۶ – سازمان نوسازی مدارس

۲۷ – نهاد ریاست جمهوری

۲۸ – سازمان جنگلها و مراتع

۲۹ – معاونت راهبردی ریاست جمهوری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.