رفتن به بالا

اخبار نظام وظیفه | معافیت | کسری خدمت| خرید خدمت

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶
  • السبت ۱ رمضان ۱۴۳۸
  • 2017 Saturday 27 May
  • ads
    Untitled 2

    ads

تبلیغات

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به بند (ب) تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۹۵ و تخلف در اجرای این بند از قانون، اظهار داشت: بر اساس این بند از لایحه بودجه، به دولت اجازه داده شده است تا کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از ۸ سال غیبت […]

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به بند (ب) تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۹۵ و تخلف در اجرای این بند از قانون، اظهار داشت: بر اساس این بند از لایحه بودجه، به دولت اجازه داده شده است تا کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از ۸ سال غیبت دارند، با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به صورت نقد و اقساط تا پایان سال ۹۵ معاف کنند.

وی افزود: تیر ماه امسال سردار کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به رسانه ها گفته بود که بانک ها پس از دریافت یک سوم جریمه، فرد را برای دریافت کارت معافیت با اعتبار موقت ۳۶ ماهه به سازمان وظیفه عمومی معرفی خواهند کرد و سازمان هم پس از دریافت نامه بانک، کارت معافیت موقت را صادر می کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: سردار کمالی این را هم گفته بود که سازمان وظیفه عمومی موظف شده است تا هر چه سریع تر نسبت به اجرای این دستورالعمل اقدام کند، اما متاسفانه بر اساس رویه شکل گرفته و مصاحبه های مسئولان این سازمان، معرفی نامه برای اشتغال یا امور دیگر فقط پس از پرداخت ۵۰ درصد جریمه ممکن خواهد بود.

حاجی دلیگانی اظهار داشت: این سوال برای ما وجود دارد که چرا نیروی انتظامی به دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح عمل نمی کند و با عملکرد غیرقانونی خود برای مشمولان این قانون دردسر ایجاد کرده است؟

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، بر اساس ماده ۵ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، موسسات عمومی مکلفند تا اطلاعاتی را که متضمن حق و تکلیف برای مردم است، از طریق انتشار و اعلام عمومی و رسانه های همگانی به آگاهی مردم برسانند، اما این دستورالعمل به اطلاع مردم نرسیده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: به همین دلیل، بر اساس ماده ۲۰۹ آیین نامه داخلی مجلس این موضوع را به صورت کتبی از وزیر کشور سوال کرده ایم و با ارجاع هیات رئیسه ایشان موظف شده است که در کمیسیون حضور یافته و پاسخ دهد.منبع: خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري

اجراي آيين نامه جديد معافيت پزشکي از اول مرداد ماه سال جاري به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سرهنگ "حجت اله واعظي نژاد " در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: با توجه به تصويب آئين نامه جديد معاينه و معافيت پزشکي مشمولان خدمت وظيفه عمومي از سوي هيئت وزيران، اين آئين نامه از اول مرداد ماه سال جاري توسط واحد هاي وظيفه عمومي اجرايي مي شود. وي ياد آورشد : مشمولاني که درخواست معافيت پزشکي خود را در ماههاي گذشته و قبل ازمرداد ماه سال جاري از طريق دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي( پليس+10 ) به ثبت رسانيده و پرونده آنان در دست بررسي است، برابر آئين نامه سابق به درخواستشان رسيدگي مي شود. معاون مشمولان وامور معافيت هاي اين سازمان نژاد افزود: چنانچه اين افراد به هر دليلي تاکنون نسبت به پيگيري پرونده خود اقدام نکرده اند ،مي بايست تا قبل از اول مرداد ماه با مراجعه به وظيفه عمومي محل سکونتشان، درخواست پزشکي خود را پيگيري نمايند.