امروز

سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۱:۰۹ بعد از ظهر

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در جلسه دیدار با دبیرکل و اعضای هیات مدیره جدید مجمع خیرین سلامت، افزود: در مجموعه وزارت بهداشت نیز معاونت اجتماعی را ایجاد کردیم، چراکه به وجود چنین معاونتی برای رسیدگی به امور وسیع اجتماعی همچون توانبخشی برای توانمندسازی مردم، نیاز است تا از مسیر آموزش و مهارت آموزی به امر پیشگیری توجه بیشتری شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: در امر درمان نیز سمن‌های متعددی وجود داشت که باید جایی سامان پیدا می‌کردند و معاونت اجتماعی در این زمینه کمک شایانی کرد. در عین حال خیرینی مانند هنرمندان و ورزشکاران وجود دارند که شاید قدرت جذب آنها در مجمع خیرین نباشد، ولی در آن مجموعه‌ها می‌توانند فعالیت داشته باشند.

وزیربهداشت ادامه داد: در حوزه خیرین ایجاد هماهنگی در صف و ستاد امری ضروری است، مخصوصا زمانیکه به بیمارستان‌های شهرستان‌ها می‌رویم، در محیط صف هماهنگی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که با شخصیت والای مرحوم حاج آقا نیری این مهم تحقق پیدا کرده بود و از این پس نیز دکتر شهریاری آن را به خوبی و در همان مسیر با انرژی مضاعف پیش خواهد برد.

هاشمی گفت: یکی از برنامه‌های جدی بنده در دوره جدید عمق بخشیدن و گسترش همین فعالیت‌های اجتماعی است. طرح تحول سلامت باید مراقبت شود تا با برطرف کردن اشکالات از هر جهت پایدار شود.

بنابر اعلام وب‌دا، هاشمی افزود: معتقد هستم که ظرفیت‌های بسیاری در کشور وجود دارد، چنانچه هنر کشف ظرفیت‌های بالقوه و تشویق و تبلیغ اقدامات آنها در سطح کشور را داشته باشیم، کمک شایانی به مردم کرده‌ایم؛ چراکه نیکوکاران بسیاری وجود دارند که علاقه‌مند به کارهای خیر هستند، اما با راهکار چگونگی کمک آشنایی ندارند، لذا وجود دفاتر مجمع خیرین در سطح کشور و انسان‌های شریفی که در این راستا دعوت به همکاری شده‌اند، مسیر را هموار کرده است.
وزیربهداشت گفت: خوشبختانه روسای دانشگاه‌ها هم در این زمینه افراد فعالی هستند و امید است در دولت دوازدهم عزم همگی جزم باشد تا کارنامه درخشانی را رقم بزنیم و البته جذب جوانان در کارهای خیرخواهانه خالی از لطف نخواهد بود.

چندی پیش دکتر حسینعلی شهریاری به سمت دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور منصوب شد و این جلسه نیز با حضور وی و اعضای جدید مجمع خیرین سلامت بر گزار شد.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی