امروز

شنبه, ۵ اسفند , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۳:۴۸ بعد از ظهر

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا پیران با بیان اینکه یکی از خدمات کمیته امداد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه است،گفت: تسهیلات قرض الحسنه این نهاد در جهت کمک به اشتغال، درمان، جهیزیه، تحصیل، مسکن و رفع مشکلات و نیازمندی های مختلف خانواده های تحت حمایت پرداخت می شود.

وی افزود: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت  توسط کمیته امداد و با اخذ مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با هدف کمک به ترویج فرهنگ قرض الحسنه و تحقق سیاست های بانکداری اسلامی و همچنین  پرداخت تسهیلات به نیازمندان تاسیس شده است و هم اکنون با اتصال به شبکه ی شتاب و تبادلات بانکی آمادگی ارائه خدمات نوین بانکی به مشتریان خود را دارد.


پیران با اشاره به سپرده گذاری خیران در شعب صندوق امداد ولایت تهران، بیان کرد: نیکوکاران در استان تهران تا پایان مرداد ماه امسال  پنج میلیارد و ۵۶۴ میلیون تومان در صندوق قرض الحسنه کمیته امداد سپرده گذاری کرده اند.


مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان تهران با بیان اینکه چهار هزار و ۹۸۶  فقره تسهیلات  حمایتی قرض الحسنه در پنج ماهه ابتدای امسال به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان استان پرداخت شد، افزود: چهار هزار و ۶۲۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی به مبلغ ۱۲ میلیارد و ۶۰۷ میلیون تومان و ۳۵۸ فقره به مبلغ  پنج میلیارد و  ۱۸۴ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی است.


وی با بیان اینکه ارائه تسهیلات در صندوق امداد ولایت  به صورت قرض الحسنه و با حداقل کارمزد به متقاضیان انجام می شود، بیان کرد: همه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با مراجعه به شعب  صندوق امداد ولایت و دفاتر کمیته امداد در استان تهران و تکمیل مدارک نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند.


پیران ادامه داد: نیکوکاران، صندوق‌های محلی و خانگی و مساجد می توانند در این صندوق در قالب سپرده ویژه در جاری شدن فرهنگ قرض الحسنه در جامعه سهیم شوند، امیدواریم با مشارکت خیران و سپرده گذاری در صندوق امداد ولایت بتوانیم شرایط مناسبی را برای حل مشکلات نیازمندان فراهم کنیم.


مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان تهران گفت: سپرده گذاران می توانند با اعتماد به صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به افراد نیازمند تسهیلات پرداخت کنند؛ نیکوکاران نیز می توانند پس از سپرده گذاری، فرد نیازمند به وام را به صندوق معرفی و صندوق قرض الحسنه به عنوان کارگزار وام مورد نظر را به درخواست کننده پرداخت کند.


وی در مورد عدم افزایش شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، گفت: سیاست صندوق امداد ولایت ارائه خدمات به صورت بانکداری الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه به شعب این صندوق انجام می شود و ارائه خدمات در دفاتر کمیته امداد توسط عوامل اجرایی صندوق امداد ولایت انجام می شود و در این جهت نیازی به افزایش شعب در استان تهران نداریم.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی