امروز

پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۸:۲۹ قبل از ظهر

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عباسعلی محمدیان در حاشیه بازدید از نمایشگاه اموال مسروقه در اداره پلیس آگاهی در جمع خبرنگاران گفت: فاز اول طرح سراسری برخورد با سارقان و مالخران که از اواخر هفته گذشته و با دستور فرمانده انتظامی تهران بزرگ در تهران آغاز شده بود، صبح امروز به پایان رسید و در مدت اجرای این طرح، مأموران موفق شدند از بیش از ۹۰۰ واحد صنفی بازدید کنند و نسبت اموال ثبت شده در دفاتر این واحدهای صنفی با اموال موجود در انبار را رصد کرده و نسبت به کشف اموال مسروقه اقدام کنند.

وی با اعلام اینکه خوشبختانه بین پلیس آگاهی و اصناف همکاری خوبی وجود دارد، افزود: از سال ۹۱ تاکنون هر سال در سه نوبت مأموران پلیس آگاهی نسبت به رصد اموال موجود در انبارهای صنوف باطری‌سازی، فروش کامپیوترهای خودرو و مغازه‌های فروش قطعات داخل خودرو اقدام می‌کنند. امسال و با اجرای فاز اول طرح سراسری برخورد با سارقان و مالخران، تنها ۳۰ واحد متخلف شناسایی شدند که نسبت به پلمپ این واحدهای صنفی، اقدامات لازم انجام شد. همچنین ۷۰ واحد صنفی که دارای مدارک مشکوک و نداشتن اصالت اجناس داخل انبار بودند نیز اخطار پلمپ دریافت کردند.


رئیس‌ پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه اخطار صورت گرفته با همکاری قوه قضائیه اعلام شده است، تصریح کرد: این اخطار ۱۵ روزه است و مأموران پلیس آگاهی در طول این ۱۵ روز، هر روز به صورت دوره‌ای واحدهای صنفی متخلف را رصد می‌کنند تا مالکان آن نسبت به تهیه اوراق هویتی مناسب برای اجناس مشکوک، اقدامات لازم را به عمل آورند.


محمدیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقادیر قابل توجهی اموال مسروقه که در اجرای این طرح کشف و ضبط شد، تصریح کرد: از صبح روز چهارشنبه تاکنون بیش از هزار حلقه لاستیک انواع خودروهای سواری داخلی و خارجی کشف و ضبط شده، همچنین مقادیر قابل توجهی ضبط و باند و کامپیوتر خودرو و باطری از محل دپوی غیرقانونی مالخران کشف و به اداره پلیس آگاهی منتقل شده است.


وی با اشاره به مدت‌دار بودن اجرای این طرح از سوی مأموران پلیس آگاهی گفت: بر اساس دستورات فرمانده انتظامی تهران بزرگ، انجام طرح‌های ضربتی برای مقابله با سارقان در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و پلیس‌های تخصصی ادامه دارد و تعطیلی‌بردار نیست.


دستگیری ۷۴ سارق و کیف‌قاپ


رئیس‌ پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه با اشاره به اینکه شب گذشته یکی دیگر از طرح‌های امنیت محله‌محور در سطح شهر تهران با هماهنگی مأموران پلیس آگاهی و پایگاه‌های پلیس آگاهی به انجام رسید، گفت: در این عملیات مأموران موفق شدند ۷۴ سارق سابقه‌دار را شناسایی و دستگیر کنند. در این عملیات مأموران همچنین ۱۰ نفر از سارقان سابقه‌داری را که بعد از مرخصی از زندان، دیگر به زندان مراجعه نکرده بودند را نیز دستگیر کردند که بررسی سوابق اتهاماتی آنها نشان می‌دهد این متهمان در زمره متهمان سطح یک بوده و بارها با اتهامات گوناگون دستگیر و زندانی شده‌اند و موفق شده بودند با تأمین قرارهای سنگین و ارائه اسناد جعلی، اجازه مرخصی از زندان را کسب کنند.


محمدیان گفت: در اجرای طرح شب گذشته همچنین مأموران پلیس آگاهی یک باند سه نفره سرقت مسلحانه را نیز منهدم کردند که اعضای این باند در طول ۶ ماه گذشته اقدام به سرقت مسلحانه با غصب عنوان «مأمور پلیس» در شهرستان‌های دیگر از جمله سمنان و اصفهان می‌کردند.


وی با اشاره به اینکه دستگیری این متهمان با تعامل پلیس آگاهی تهران و پلیس آگاهی دو استان دیگر انجام شد، افزود: بررسی‌ها نشان می‌داد متهمان دستگیر شده باند سه نفره‌ای را راه‌اندازی کرده بودند که اعضای این باند در طول چند ماه گذشته با استفاده از تجهیزات پلیسی و غصب عنوان مأمور پلیس، اقدام به سرقت اموال و دارایی‌های یک امامزاده در شهرستان اصفهان کرده و متولی امامزاده را نیز ربوده و بعد از بستن دست و پاهای وی، او را در بیابان‌های اطراف شهرستان اصفهان رها کرده بودند.


رئیس‌ پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه شناسایی این متهمان حاصل تلاش دو هفته‌ای کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بود، گفت: کارآگاهان اداره یکم موفق شدند رد متهم سابقه‌دار که سردسته این باند بود را در حوالی میدان خراسان تهران رصد کرده و بعد از دو هفته تلاش شبانه‌روزی، وی و همدستانش را در محل اختفایشان غافلگیر کنند.


محمدیان با اشاره به اینکه در زمان اجرای عملیات دستگیری، سردسته باند اقدام به پریدن از طبقه سوم ساختمان محل اختفا کرده بود، افزود: متهم اصلی در حال حاضر در بیمارستان بستری است و دو متهم دیگر نیز برای بازجویی‌ها در اداره آگاهی هستند. از محل اختفای متهمان، یک قبضه سلاح جنگی به همراه فشنگ و همچنین نقشه سرقت مسلحانه از یک طلافروشی بزرگ حوالی میدان خراسان کشف و ضبط شد.


به گفته وی، تحقیقات از متهمان دستگیر شده همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی