امروز

پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۸:۳۵ قبل از ظهر

 بافت شهری ناکارآمد به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد سعید ایزدی در جلسه کارگروه شهرسازی و معماری با تأکید بر اینکه بافت‌های ناکارآمد یکی از کلیدی‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه کرد افزود: برای پیدا کردن راه‌های برون رفت از این بحران باید کار آسیب شناسی در این خصوص انجام شده و اولویت‌هایی که نیازمند توجه آنی هستند، مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: اغلب برنامه‌های شهری به کمیت‌ها توجه می‌کند و متاسفانه به بحث کیفیت توجه کمتری شده است  چراکه پایتخت در شب، با مسائل و آسیب‌هایی روبرو است که از مسائل کلیدی و جدی به شمار می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه کیفیت زندگی در شهر تهران به یکی از چالش‌هایی تبدیل شده که نیازمند توجه آنی است گفت: مساله امنیت یکی دیگر از موضوعاتی است که شهر تهران را تهدید می‌کند. بنابراین کارگروه‌های مختلف باید بر این موضوع تمرکز کرده  و در  حوزه آسیب‌های اجتماعی که  یکی از آسیب‌های جدی شهرداری تهران است، فعال شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به حادثه طوفان شن که حدود سه سال گذشته در تهران اتفاق افتاد عنوان کرد: گزارشات مستندی درخصوص آسیب‌های ناشی از این طوفان در نسیم شهر تهیه شده است.

به گفته ایزدی تهران تنها به مناطق ۲۲ گانه محدود نمی‌شود بلکه شهرستان‌های جنوب تهران نیز متأثر از مسائل پایتخت است. براین اساس تهران از ابعاد مختلف آسیب پذیر است و پایین بودن تاب آوری شهر یک مساله جدی محسوب می شود که کم توجهی به آن پر مخاطره است اما متأسفانه زمانی به این مخاطرات توجه می‌شود که حادثه‌ای اتفاق بیافتد.

معاون وزیر راه یادآور شد: امروزه شهر تهران با معضلی به نام ناکارآمدی در حوزه‌های مختلف روبروست که تمامی ابعاد زندگی شهروندان را تحت تأثیر قرار داده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی