امروز

سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۲:۴۶ بعد از ظهر

محمد سالاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت بازسازی ساختمان پلاسکو گفت: در جلسه روز گذشته که با شهردار تهران داشتیم یکی از مطالبات اعضای شورا، تعیین تکلیف پلاسکو و ذینفعان و کسبه بود که متاسفانه پس از گذشت ماهها هنوز به سرانجام نرسیده است.

شهردار تهران افزود: با توجه به مجموع جلساتی که با شورای شهر تهران برگزار کرده اخیرا با تمامی ذینفعان جلساتی را برگزار کرده از جمله رئیس بنیاد مستضعفان و به این توافق رسیده اند که مجموع ساختمان پلاسکو با زمینی که در مجاورت شرقی آن به مساحت ۴ هزار و ۶۰۰ متر مربع است به صورت یک ساختمان ساخته شود.


سالاری با بیان اینکه یکی از دغدغه های بنیاد مستضعفان در خصوص میزان بارگذاری در این زمینه است، گفت: خوشخبتانه مجوزهای اولیه میراث فرهنگی در این زمینه گرفته شده و قرار است یک ساختمان فاخر مطابق با مطالبات افکار عمومی و ایمن طراحی شود البته ساختمانی در ضلع شمالی پلاسکو وجود که تخریب نشده و قرار است به همین صورت باقی بماند و مقاوم سازی شود.


وی تاکید کرد: به گفته رئیس بنیاد مستضعفان، این ساختمان طی ۲.۵ سال به اتمام رسیده اما امیدواریم این وعده ماننده سایر وعده های دولتی نباشد و پروژه به صورت فرسایشی به اتمام نرسد.


وی در خصوص آیا تعداد طبقات این ساختمان کوتاه تر خواهد شد، تصریح کرد: طراحی پلاسکو بر اساس مقررات طرح تفضیلی است اما به دلیل حقوق مکتسبه ای که به مالکان دارند فکر نکنم که تعداد طبقات آن کوتاه تر شود.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی