امروز

شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۴:۲۶ بعد از ظهر

به گزارش ایسنا، رحمانی فضلی در جلسه بررسی آخرین وضعیت قاچاق کالا و ارز عملکرد این ستاد را مثبت و قابل قبول توصیف کرد و اظهار داشت: بر اساس گزارش ها میزان قاچاق در کشور طبق ۴ شاخص و مبنا مورد سنجش و اندازه گیری قرار می گیرد که در سایر کشورها هم بر اساس همین الگو عمل می شود.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده نسبت به کشفیات سوخت قاچاق در کشور گفت: کار عظیمی در مسئله کشفیات سوخت قاچاق صورت گرفته که باید این روند تداوم یابد.


وزیر کشور از فعالیت ۱۰ سامانه اصلی و ۷۰ سامانه فرعی به منظور کشف کالاهای قاچاق خبر داد و بر ضرورت بهره مندی بیشتر این سامانه ها در مبادی رسمی تاکید کرد و افزود: اجرای طرح ریجستری موبایل کار بزرگی بود که نقش بسیار مهمی در کاهش قاچاق گوشی های همراه خواهد داشت همچنین گمرک، بانک مرکزی، وزارت اطلاعات و ناجا بر اساس سامانه هایی که در اختیار دارند اقدامات مناسبی در امر کشفیات کالاهای قاچاق داشتند که این روند با رفع موانع پیش رو باید ادامه یابد.


رحمانی فضلی بیان کرد: تمامی دستگاه ها بر اساس تجریات و کشفیاتی که دارند نسبت به شناسایی خلاءها و موانع پیش رو اقدام کنند تا بتوانیم گام های بلندتری در این زمینه برداریم.


وی بر ضرورت جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق از مبادی رسمی و مناطق آزاد تاکید کرد و گفت: دستگاه های مسئول باید در این مجاری تدابیر و کنترل دقیق تری اعمال کنند.


وزیر کشور از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواست در گزارشی عوامل موثر قاچاق، مبادی ورود کالاها، نحوه انتقال ارز را تهیه و ارائه کنند.


رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و از نیروی انتظامی خواست پیشنهادات خود را به منظور مقابله جدی تر با این امر با همکاری سایر دستگاه های مرتبط ارائه کند.


وی بیان کرد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارشی از اقدامات انجام شده به همراه موانع کار و پیشنهادت خود را به همراه وظایف دستگاه ها با جدول زمانبندی شده تهیه و ارائه کند.


وزیر کشور به مسئله قاچاق کالا از طریق ته‌لنجی و کولبری اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح ساماندهی کولبری تا ۷۰ درصد میزان قاچاق در این مبادی کنترل می شود لذا با اجرای این طرح ضمن حفظ کرامت مردم این مناطق از وقوع اتفاقات ناگورا که گاهاً شاهد آن بوده ایم جلوگیری می شود و مردم آن منطقه بر اساس سازوکار مشخص می توانند از طریق بازارچه های مرزی و تحت نظارت اقدام به ورود کالا و امرار معاش کنند. همچنین اجرای برنامه مناسبی هم در جهت جلوگیری و کاهش قاچاق از طریق ته لنجی آغاز شده است.


در این جلسه ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور، دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور،  خسرو تاج معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت، عسگری معاون وزیر و رئیس کل گمرک، گلستانی معاون برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نوری معاون امور اقتصادی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز دادستانی کل کشور، سردار مقیمی رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی و عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی، نماینده وزارت اطلاعات ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده نقطه نظرات خود در خصوص موضوع مورد بحث ارائه کردند.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی