امروز

شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۴:۱۹ بعد از ظهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، حجت اله میرزایی با بیان اینکه این سند یک گزارش تفصیلی ۶۰۰ صفحه ای است اظهار کرد: سند تحویل و تحول شهر تهران دربرگیرنده ی گزارش هایی در حوزه های مختلف از جمله مالی، حمل و نقل، خدمات شهری، تشکیلات برنامه و بودجه، محیط زیست، منابع انسانی و فنی و عمران است.

وی خاطرنشان کرد: بخش مالی شامل بدهی ها و مطالبات شهرداری که تاکنون احصا شده و حوزه فنی و عمران شامل پروژه های ناتمام شهری و اعتبار مورد نیاز برای اتمام آنها است.


میرزایی ادامه داد: در حوزه املاک، وضعیت املاک و دارایی های شهرداری، املاک واگذار شده، املاک مورد مناقشه و دارای تعارض و املاکی که درخصوص آنها دعاوی وجود دارد تشریح شده است.


به گفته وی در حوزه شهرسازی و کالبدی، میزان تحقق طرح جامع و تفصیلی و انحرافات از این طرح ها، ساخت و ساز خارج از رویه، تخریب باغ ها، فضای سبز و محیط زیست شهر تهران مشخص شده است.


معاون شهردار تهران یادآور شد: در حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز وضعیت شبکه موجود حمل و نقل، توانایی ها و ضعف های این حوزه ارائه شده است.


وی با بیان اینکه خلاصه ۵۰ صفحه ای از این گزارش تهیه شده و در اختیار رسانه ها قرار می گیرد گفت: این گزارش توسط شهردار تهران به شورای اسلامی شهر تقدیم خواهد شد و شورای شهر درخصوص اینکه چه بخشی از این گزارش منتشر شود تصمیم خواهد گرفت.


میرزایی در ادامه اظهار کرد: این گزارش در برگیرنده حدفاصل دو دوره مدیریت شهری و آنچه نجفی شهردار تهران از قالیباف شهردار پیشین تحویل گرفته، است.


وی با بیان اینکه این قاعده در بسیاری از سازمان های دنیا مرسوم است افزود: در شهرداری قاعده مرسوم و پسندیده ای وجود دارد که در هر دوره ای حتی در سطح مناطق، شهرداران گذشته سند تحویل و تحول آماده می کردند.


معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران عنوان کرد: براساس مصوبه شورای شهر پنحم، شهرداری تهران ملزم شد در یک دوره ۱۰۰ روزه از زمان ابلاغ مصوبه، گزارشی از آنچه از مدیریت قبلی تحویل گرفته شده تهیه و به شورای شهر تهران ارائه کند.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی