امروز

شنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۸:۴۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ابراهیمی بسابی، پیش از ظهر یکشنبه در جمع تعدادی از خبرنگاران اظهار داشت: در پی دریافت گزارشات مردمی مبنی بر فعالیت غیرمجاز آموزشگاه رانندگی در شرق استان تهران که اخیرا هم در حوزه قضایی دماوند فعالیت هایی را آغاز کرده بود، موضوع در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت و تحقیقات میدانی از طریق ضابطین آغاز شد.

وی افزود: تحقیقات ما نشان داد، که یک آموزشگاه رانندگی از طریق ترفندهای گوناگون از جمله جایگزین کردن افرادی که معلوم الحال بوده، به جای هنرجویان و متقاضیان گواهینامه که به دلیل کم سوادی و یا کم اطلاعی موفق به دریافت گواهینامه نمی شوند، در آزمون ها، اقدام به صدور گواهینامه می کرد.


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند افزود: در قبال صدور گواهینامه از این هنرجویان مبالغ هنگفتی دریافت می شد و برای این افراد با جایگزین کردن و جعل عنوان گواهینامه صادر می شد.


وی اضافه کرد: تاکنون ۵ نفر از اعضا این باند که در داخل و خارج از این آموزشگاه در جذب متقاضیان فعالیت می کرد، دستگیر و روانه زندان شد.


ابراهیمی بسابی اضافه کرد: تاکنون و در تحقیقات اولیه ۳۰ مورد گواهینامه غیرقانونی شناسایی کردیم، که درصدد ابطال آن ها هستیم.


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از ابطال مجوز این آموزشگاه خبر داد و گفت: برای ما محرز شده که مدیریت این آموزشگاه و افراد دخیل در آزمون ها دخالت در این کار غیرقانونی داشته اند و بنابراین هم مجوز آموزشگاه باطل شده و همچنین عوامل باند مذکور به اشد مجازات محکوم می شوند.


ابراهیمی بسابی اظهار داشت: این افراد مبلغ قابل توجهی تحصیل مال نامشروع کرده اند و این مبالغ باید به حساب دولت واریز شده و به جزای نقدی، زندان و شلاق محکوم خواهند شد.


وی گفت: آموزشگاه های راهنمایی و رانندگی، با توجه به تلفات، تصادفات و خسارات ناشی از رانندگی که درصدی از آن مربوط به عدم مهارت در رانندگی است، بسیار اهمیت دارند و افرادی که این اقدامات را می کنند، خسارات جبران ناپذیری می زنند.


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از نظارت شدید بر آموزشگاه ها و موسسات خصوصی و دولتی مرتبط با مال و جان مردم سر و کار دارند، خبر داد و گفت: از مردم عزیز تقاضا دارم، که در مسیر قانون کار را انجام دهند، چرا که بالاخره هر کار غیرقانونی در نهایت با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی