امروز

چهارشنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۳:۴۶ بعد از ظهر

به گزارش خبرگزاری مهر، هابیل درویشی، مدیرعامل شرکت مترو تهران، در خصوص وضعیت خط ۷ مترو تهران گفت: تمام خطوط مترو برای بهره‌برداری از قدیم الایام روال خاص خود را داشتند و خط ۷ مترو نیز طبق روال افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به ایمن بودن خط ۷ مترو، عنوان کرد: هواکش خط ۴ مترو که در زمان مدیرعامل قبلی افتتاح شده بود، در زمان مدیریت من نصب شد و همچنان نیز این خط به تجهیزات بیشتری نیاز دارد؛ این درحالیست که خط ۷ مترو، مشاور و مدیر طرح دارد که در خصوص بررسی وضعیت ایمنی آن تلاش می‌کنند و از همه جهات خط را بررسی کرده اند.  


مدیرعامل شرکت مترو تهران با بیان اینکه این خط نسبت به سایر خطوط مترو از ویژگی‌های بیشتری برخوردار است، اذعان داشت: برای خط ۷ پست فشار قوی برق تهیه کرده‌ایم و دارای دو پست برق است تاهرزمان با قطعی برق مواجه شدیم، خط دچار مشکل نشود که این مورد در سایر خطوط وجود ندارد.


درویشی از افتتاح خط ۸ مترو تهران خبر داد و گفت:این کار بسیار بزرگ بوده است و برخی‌ها تحمل دیدن موفقیت آن را ندارند؛ چرا که در هیچ دوره ای ۲۲ کیلومتر خط مترو به بهره برداری نرسیده است.


وی افزود: این صحبت ها به منزله آن نیست که خط ۷ مترو تهران کامل شده است، برای کامل شدن خط ۷ نیاز به زمان است، اما این خط از نظر ایمنی هیچ مشکلی ندارد ومانند خطوط دیگر با پنج قطار به بهره برداری رسید و درحال حاضر طی یکماه و روزی سه ساعت به صورت آزمایشی فعالیت خواهد کرد تا نقص‌های احتمالی آن برطرف شود.  


به گفته مدیرعامل شرکت مترو تهران، پس از طی شدن دوره آزمایشی این خط وارد بررسی‌های دوره سه ماهه می‌شود و فاصله رسیدن قطارها نیز افزایش می‌یابد؛ پس از بررسی کامل، خط ۷ نیز مانند خطوط دیگر به کار خود ادامه می‌دهد و افزایش تعداد قطار خواهد داشت.  


همچنین عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با بیان اینکه برخی از اظهارنظرها در خصوص ناایمن بودن خط ۷ متروی تهران اساس کارشناسی ندارد، گفت: رییس کمیته حمل ونقل شورای شهر یکی از اعضای اصلاح طلب نزدیک به جریان شورای شهر پنجم است، جای تعجب دارد که چرا برخی از منتخبان شورای پنجم عملکرد فرد نزدیک به خودشان را زیرسوال می برند.


 ابوالفضل قناعتی با تاکید بر اینکه خط۷ مترو مطابق با استانداردهای روز دنیا ساخته شده است، تصریح کرد: از فردی که ایمنی خط ۷ مترو را زیرسوال می برد می خواهم دلایل و مستندات فنی این ادعا را نیز ارایه کند. مگر خطوط ۳ مترویی که در دوره چهارم شورا ساخته شده ایمنی لازم را ندارند یا هواکش ندارند که حالا خط۷ یا ۸ یا ۶ نداشته باشد؟


وی با تاکید بر اینکه خطوط۶ و ۷ و ۸ مترو نیز با همان استانداردهای خط ۳ ساخته می شوند، متذکر شد: تمامی سیستم های نصب شده درخطوط متروی تهران مطابق با استانداردهای جهانی ساخته شده است و از منتقدان می خواهم زمانی که صرف انتقادات بی اساس می کنند را صرف پیگیری وصول مطالبات از جمله واگن های متروی خط ۷ از دولت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی