امروز

پنج شنبه, ۲ فروردین , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۹:۰۳ قبل از ظهر

حدود ۵۰ درصد مدارس شهر تهران هوشمند شده اندبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان،زهرا تیموری در آغاز درباره هوشمند سازی مدارس گفت: هوشمند سازی مدارس یعنی محیط یاددهی و یادگیری را با توجه به سخت افزار‌ها و نرم افزار‌های آموزشی نهادینه می‌کنیم. در واقع در فرآیند هوشمند سازی مدارس، آی تی از پایه در مدارس نهادینه می‌شوند تا دانش آموزان با توجه به وسایل و ابزار‌هایی که در اختیارشان است، بتوانند به بهترین نحو از تکنولوژی‌های آموزشی استفاده کنند.

وی در خصوص میزان موفقیت در هوشمند سازی مدارس در شهر تهران عنوان کرد: از زمان آغاز هوشمند سازی مدارس در شهر تهران، حدود ۵۰ درصد مدارس هوشمند شده اند. البته این بدان معنا نیست که از نظر تجهیزاتی مدارس را ۵۰ درصد تجهیز کرده ایم، بلکه منظور آن است که خیلی از مدارس پیشرو هستند و کار‌های جدیدی انجام می‌دهند در حالیکه ممکن است تعداد رایانه‌هایی که در اختیار دارند، کم باشد.

مسئول هوشمند سازی مدارس شهر تهران درباره علت پیشرفت بیشتر شهر تهران در خصوص هوشمند سازی مدارس اظهار کرد: در ابتدای هوشمند سازی، فراخوان زدیم و از مدیرانی که علاقه‌مند بودند، دعوت کردیم در این حوزه کار کنند و پس از آن تفاهم نامه‌ای با آن‌ها در خصوص هوشمند سازی مدارس امضا کردیم و اصلا در این زمینه اجباری وجود نداشت.

وی افزود: البته مدارسی نیز وجود داشتند که پرسنل در برابر آموزش هوشمند سازی مقاومت می‌کردند، اما چون مدیران علاقه‌مند به اجرای هوشمند سازی بودند، سعی می‌کردند از نیرو‌های جوان و علاقه‌مند به این کار استفاده کنند و به همین دلیل شاهد رشد هوشمند سازی در تهران نسبت به سایر شهر‌ها هستیم.

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری میزان

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی