امروز

پنج شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۰:۱۳ بعد از ظهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)،  چهاردهمین جایزه سلطان قابوس از تاریخ  ۷ تا ۱۰ نوامبر برابر با ۱۶ تا ۱۹ آبان ماه امسال درکشور اردن برگزار می شود. تمامی اشخاص حقیقی یا حقوقی که فعالیت های خاص مرتبط با حفاظت  از محیط زیست دارند می توانند با  ارسال  مدارک ومستندات بر اساس فرم های مربوطه  به دبیرخانه جایزه مذکور تا تاریخ ۹ تیرماه امسال به آدرس اینترنتی mab@unesco.org شرکت کنند.

جایزه  این مسابقه شامل دیپلم افتخار، مدال و حداقل ۷۰ هزار دلار ویژه سه برنده است.


جایزه بین‌المللی سلطان قابوس در زمینه حفاظت محیط زیست اولین بار در سال ۱۹۹۱ توسط سلطان قابوس پادشاه عمان به یونسکو پیشنهاد شد. هدف از اعطای این جایزه تقدیر از تلاش‌های افراد، نهادها یا سازمان‌هایی است که مشارکت مؤثری در مدیریت و حفاظت از محیط زیست مطابق با سیاست‌ها، اهداف و برنامه‌های یونسکو داشته‌اند.


انتخاب افراد، گروه‌ها و یا سازمان‌ها به عهده دفتر شورای هماهنگی برنامه بین‌المللی انسان و کره مسکون یونسکو است و واجدان شرایط دریافت این جایزه از طریق کمیسیون‌های ملی به این شورا پیشنهاد می شوند.


متقاضیان باید در یکی از زمینه‌های انجام تحقیقات در زمینه منابع طبیعی و زیست‌محیطی، آموزش و تعلیم در زمینه محیط زیست، ارتقاء آگاهی عمومی در زمینه محیط زیست از طریق تهیه داده‌های اطلاعاتی، انجام فعالیت‌هایی در زمینه ایجاد و مدیریت حوزه‌های حفاظت‌شده از قبیل  ذخیره‌گاه‌های زیست‌کره و سایت‌های میراث طبیعی جهانی فعالیت داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی