فعالیت ۲۵ هزار پایگاه تابستانی ویژه اوقات فراغت دانش‌آموزان

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی فیض در نشست خبری که برای تشریح فعالیت‌های تابستانه و اوقات فراغت دانش آموزان برگزار شد گفت: امسال تعداد ۲۵ هزار پایگاه تابستانی فعال خواهیم کرد.

وی افزود: سال گذشته تعداد ۲۲هزار و ۵۰۰ پایگاه تابستانی داشتیم که امسال ۲۰ درصد افزایش یافته است. از تمام ظرفیت‌های مدارس، اردوگاه‌ها، کانون‌ها و دستگاه‌های اجرای برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان استفاده خواهیم کرد.


معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در سال گذشته تعداد دانش آموزانی که جذب پایگاه‌های تابستانی شدند ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود، امسال برای ۵ میلیون دانش‌آموز هدف گذاری کرده‌ایم.


دوره‌های تابستانی در کل خودگردان است، اما بودجه مختصری برای حمایت از این دوره‌ها درنظر گرفته‌ایم، شهریه‌های پایگاه‌های مختلف است. ممکن است برخی از دوره‌های نیز رایگاه برگزار شود.


اردوها با ۵ محور اعتقادی ـ معرفتی، علمی، فرهنگی، مهارت‌آموزی و کارآفرینی و تربیت بدنی و سلامت برگزار خواهد شد که ۱۸ ساعت محتوای آموزشی در شش هفته در پایگاه‌های تابستانی ارائه می‌شود.


معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: یک اردوی ۴ هزار نفری برای مناطق محروم استان کرمان با رویکرد کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی خواهم داشت و در سه سطح ۷۰ ساعتی برای دانش‌آموزان آموزش می‌دهیم.


وی دربارهٔ درآمدزایی اردوگاه‌های دانش آموزی بیان کرد: سیاست‌های کلی وزارت آموزش و پرورش کاهش تصدی گری است. بخش زیادی از اختیارات به استان‌ها تخصیص شده است و در تلاشیم با رعایت قانون بیشتر اردوگاه‌ها به سازمان‌های دانش آموزی واگذار شود و مدیریت اردوگاه در مهرماه تغییر می‌یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

درباره admin

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

bigtheme
x

شاید بپسندید

بحران مالی در داروخانه‌ها / هشدار به بیمه‌ها

به گزارش ایسنا، دکتر سجادی در نشستی خبری درباره آخرین وضعیت پرداختی مطالبات داروخانه‌ها گفت: ...