آتش سوزی اراضی روستای پرور مهدیشهر مهار شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان، عباسعلی دامنگیر با بیان اینکه آتش سوزی اراضی منطقه پرور ساعت ۱۵ دقیقه بامداد پنج شنبه امروز به دلیل بی احتیاطی و خاموش نکردن آتش که بر اثر وزش باد شعله ور شد، بیان کرد: آتش به طور کامل مهار شده اما به دلیل این که آتش به تنه درختان رسیده نیروهای امدادی برای احتمال آتش سوزی دوباره در این روستا حضور دارند.

وی یادآور شد: خسارت این آتش سوزی از سوی کارشناسان در دست بررسی است اما باید گفت با همکاری و اعزام به موقع نیروها از جمله محیط بانان، آتش نشانان شهرستان و کمک افراد بومی این آتش به خوبی مهار شد.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از شهروندان خواست تا از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی به ویژه در فصل گرمای تابستان خودداری کنند.


دامنگیر یادآور شد: منطقه حفاظت شده پرور حدود ۶۴ هزار هکتار در شمال مهدیشهر قرار دارد و متاثر از آب و هوای سلسله کوه های البرز است که دارای چشم‌اندازهای طبیعی، انواع گونه‌های جانوری شامل خرس، گربه وحشی، ییلاق‌های متعدد، انواع گیاهان دارویی و بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری است.


وی خاطرنشان کرد: روستاهای رودبارک، پرور، کاورد، تلاجیم، فینسک و ملاده از روستاهای مهم این منطقه حفاظت شده در استان سمنان هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا