;
آخرین اخبارحقوق سربازیخبر ویژه

آخرین جزئیات افزایش حقوق سربازان وظیفه | زمان واریز حقوق جدید

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، سربازی از جمله موضوعات پراهمیت خانواده‌های ایرانی است چراکه جوانان ذکور با رسیدن به سن ۱۸ سالگی باید وضعیت سربازی خود را تعیین تکلیف کنند یا به خدمت سربازی رفته یا از معافیت‌های پیش رو از جمله ادامه تحصیل، پزشکی، کفالت و… استفاده کنند.

ازجمله یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جوانانی که به خدمت سربازی می‌روند مسأله حقوق است؛ حقوقی که طبق قانون باید به کارکنان وظیفه پرداخت شود. موضوعی که در سال‌های اخیر مطالبه مشمولان بوده و پیگیری مسوولان ستادکل و نمایندگان مجلس را هم در پی داشته است تا آنجا که در سال‌های اخیر در چندین نوبت افزایش حقوق در دستور بوده تا در نهایت به مبلغ مدنظر در قانون منجر شود.

و اما در جریان تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۱ در سال گذشته یکی از موارد مهم درباره سربازان، مساله افزایش حقوق بود که مقرر شد حداقل ن به حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برسد؛ مساله‌ای که فعلاً محقق نشده و باید منتظر ماند.

از سوی دیگر مسئله افزایش حقوق سربازان فقط به بودجه ۱۴۰۱ ختم نشد و ۲۵۰ هزار تومان از ابتدای اول اسفند ۱۴۰۰ به حقوق تمام سربازان اضافه شد؛ اما این اضافه مبلغ جدای آن افزایش قابل توجه حقوقی بود که در مجلس عنوان و در رسانه‌ها بدان پرداخته شد.

حال سوال این است که مبلغ تصویب شده مجلس در خصوص افزایش حقوق سربازان چه زمانی محقق شده و به حساب سربازان واریز می|‌شود؟

گفته‌های مسئولان مربوطه حاکی از این است که باید تا اول اردیبهشت ماه منتظر ماند و دید تا چه مقدار بودجه به ستادکل نیروهای مسلح اختصاص می‌یابد تا به عنوان افزایش حقوق به سربازان پرداخت شود؛ در این صورت می‌توان درباره افزایش حقوق میلیونی سربازان و میزان دقیق آن اطلاع‌رسانی کرد.

منبع:ایسنا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 5 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا