;

آزادی بیش از ۶ هزار زندانی جرایم غیرعمد از زندان ها

مدیرعامل ستاد دیه کشور: در۹ ماهه سال گذشته ۶ هزار و ۹۳ زندانی جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری با همت خیران از بند حبس رهایی یافتند که ۱۶۲ نفر زن بودند.

آزادی بیش از 6 هزار زندانی جرایم غیرعمد از زندان هابه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد دیه کشور ، سید اسدالله جولایی افزود‌: مبلغ کل بدهی این تعداد مددجوی آزاد شده رقمی معادل ۴ هزار میلیارد و ۸۶۹ میلیون ریال بود که به همت کمیته های صلح و سازش دفاتر نمایندگی ستادهای دیه استانی ۳۸ درصد این محکومان از سوی شکات، اولیاء دم و طلبکاران خصوصی گذشت رضایتمندانه شده اند.

وی ادامه داد: رقم ریالی اعتباری که برای آزادی این شش هزار مددجوی واجد شرایط با عنایت به سخاوت خیرین گذشت شده و از روند پرداختی ستاد دیه برای آزادی آنها کسر شده است، مبلغی معادل هزار میلیارد و ۸۳۳ میلیون ریال است که به طور میانگینی حدود ۳۰ میلیون تومان برای هر نفر گذشت اخذ شده است.

مدیر عامل ستاد دیه کشور، بیشترین آزادی ها در این بازه زمانی را به ترتیب به خراسان رضوی با ۶۴۲ مددجو، اصفهان با ۵۸۷ محبوس و استان گیلان با ۵۲۶ بدهکار دیه و مالی بیان کرد.

وی در تشریح جزئیات آمار زندانیان آزاد شده اظهارکرد: از ۶ هزار و ۹۳ زندانی آزاد شده در این مدت، سه هزار و ۴۶۳ زندانی بابت چک، ۱۶۴۰ جوان ایرانی به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه و نفقه و ۹۹۰ بدهکار هم به دلیل محکومیت دیات ناشی از تصادفات رانندگی یا حوادث کارگاهی به همت ستاد دیه ، طعم آزادی را چشیدند و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

آمار آزادی های دفاتر استانی ستاد دیه هر سه ماه یک بار به طور فصلی استخراج می شود که به دلیل تعطیلات نوروزی آمار عددی سه ماهه زمستان سال ۹۵ هنوز به ستاد دیه مرکز مخابره نشده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − دو =

دکمه بازگشت به بالا