آغاز به کار یگان حفاظت در سازمان بنادر

رئیس پلیس پیشگیری از عزم جدی نیروی انتظامی بر برقراری یگان‌های حفاظت در دیگر سازمان‌های دولتی و برون‌سپاری امنیت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار شرفی در آیین معارفه نخستین فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: رویکرد پلیس در مباحث انتظامی و خدمات‌رسانی، رویکرد ایجابی با محوریت پیشگیری و مشارکت اجتماعی است.   

وی برون‌سپاری امنیت را از برنامه های هدفمند و پیگیر دانست و افزود: ما برنامه‌ها و رایزنی‌های بسیاری در این زمینه داشته ایم تا با راه اندازی یگان‌ها و موسسات حفاظتی و مراقبتی بتوانیم سازمان‌ها و مردم را در تامین نظم و امنیت مشارکت دهیم.

سردار شرفی به گستردگی حوزه ماموریت و وظایف ناجا به ویژه در پلیس پیشگیری و نیز راه‌اندازی یگان‌های حفاظت دستگاه‌های کشوری و دولتی اشاره کرد و گفت: ماموریت‌های ناجا در سال‌های اخیر به صورت مستمر گسترش داشته و اکنون زمان آن فرا رسیده تا با قبول مسئولیت و مشارکت بیشتر از سوی مردم و سازمان‌ها در امر تامین امنیت، نیروی انتظامی تمرکز خود را بر مسائل راهبردی‌تر افزایش دهد.

وی با قدردانی از اهتمام و توجه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به تشکیل یگان حفاظت این سازمان بر عزم راسخ پلیس پیشگیری به نمایندگی از مجموعه نیروی انتظامی در حمایت از یگان‌های حفاظت و هدایت آنها برای انجام بهتر حفاظت از اماکن، تاسیسات و اموال عمومی و دولتی تاکید کرد.

سردار شرفی به فعالیت قریب به ۱۰۰ هزار نفر در موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی کشور اشاره و خاطر شان کرد: می توان از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف سازمان بنادر و کشتیرانی و دریانوردی بهره‌برداری مطلوب کرد.

وی گفت: این ظرفیت می‌تواند در خدمت اجرای احکام قضائی معوقه سازمان بنادر، مقابله با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز و نیز مواد مخدر قرار گیرد؛ با تشکیل یگان‌های حفاظت و تعامل مستمر آن با پلیس، انجام چنین اموری از این پس شتاب بیشتری خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا