آغاز هفتمین جلسه دادگاه دو متهم نفتی

آغاز هفتمین جلسه دادگاه دو متهم نفتی هفتمین جلسه دادگاه دو متهم نفتی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در جلسه امروز که در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار می شود؛ “افشار” وکیل مهدی شمس، متهم ردیف دوم پرونده نفتی ادامه دفاعیات خود را در دادگاه ارائه خواهد کرد.

در ۶ جلسه گذشته متهم ردیف دوم پرونده نفتی دفاعیات خود را درباره بدهی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی به شرکت نفت، سهام شرکت هواپیمایی اونور ایر ترکیه‏، قراردادهای نفتی و ارسال محموله های نفتی به برخی کشورها ارائه کرد.

پس از پایان دفاعیات مهدی شمس، “افشار” یکی از وکلای این متهم برای ارائه دفاعیات خود از موکلش به جایگاه فراخوانده شده که البته قاضی مقیسه ادامه دفاعیات وی را به جلسه هفتم موکول کرد.

در جلسه دادگاه امروز همچون جلسات گذشته، متهمان و وکلای آنها، وکلای شرکت نفت، وکلای بانک مسکن و نمایندگان سازمان تامین اجتماعی حضور دارند.

دادگاه های رسیدگی به اتهامات مهدی شمس متهم ردیف دوم و حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده نفتی از ۱۷ تیر امسال آغاز و در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دادگاه های رسیدگی به پرونده نفتی سال ۹۴ در ۲۵ جلسه علنی و ۱ جلسه غیر علنی با حضور بابک زنجانی متهم ردیف اول، مهدی شمس و حمید فلاح هروی متهمان ردیف دوم و سوم پرونده به ریاست قاضی صلواتی و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد.

بابک زنجانی با حکم دادگاه انقلاب، مفسد فی الارض شناخته و به اعدام، رد مال و جزای نقدی معادل یک چهارم مبلغ رد مال محکوم شد.

بابک زنجانی از حدود ۸ هزار میلیارد تومان بدهی خود به وزارت نفت، دو هزارمیلیارد تومان را از محل واگذاری اموال و شرکتهایش، تسویه کرده است؛ البته وزارت نفت مدعی است بدهی زنجانی با احتساب ضرر و زیان به حدود ۱۲هزار میلیارد تومان می رسد.

اوایل آذر ۹۵ حکم اعدام بابک زنجانی در دیوان عالی کشور تایید شد و البته این حکم برای مهدی شمس و حمید فلاح هروی دو متهم دیگر این پرونده نقض و به شعبه هم عرض ارجاع شد.

اواخر سال ۹۵ نیز یکی دیگر از متهمان این پرونده یعنی (ع.ز.م) که گفته می شود نقشی کلیدی در ماجرای فروش نفت داشته، دستگیر و به کشور برگردانده شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا