;
آخرین اخبار

آقای استاندار انتصاب شما را تبریک نمی گویم!

آقای صادق خلیلیان؛ استاندار خوزستان

سلام علیکم

اخبار و سخنان جنابتان را در چند روز گذشته ملاحظه کردم، بازدید روز نخست انتصابتان از مناطق دچار مشکل فاضلاب در اهواز، نوید مدیری میدانی را می دهد که اگر استمرار داشته باشد و نتیجه گر، روزنه ایی از امید را به نمایش خواهد گذاشت.

آقای استاندار؛ بنده به شما تبریک نمی گویم، بلکه برایتان دعا می کنم که در این منصب خطیر موفق باشید، کار در این استان سخت است و متاسفانه مدیران پیش از شما کار را برای شما سخت تر کرده اند، از آن استاندار با تجربه گرفته که ورژن جدیدش، انتصاب فرماندارانی بود که در لیست توانمندی در آخر صف بودند و یا آن استاندار مریخی که به منابع انسانی بسان مهره های شطرنج نگاه می کرد و بازدیدهایش چیزی جز گَعده های سیاسی و رفاقتی شبانه نبود. اگر ادراک مدیران از مناصب، حداقل صحیح و حرفه ایی باشد و یا اسلامی و انقلابی، نه فقط باید از بار این امانت سنگین بزنند بلکه در صورت قبول مسوولیت باید از مردمان به خصوص اطرافیان التماس دعا داشته باشند و به تبریک گویان به چشم تردید نگاه کنند که در این مورد شما آگاه ترید که امیرمومنان چه می گفت و چه می کرد.

آقای استاندار؛ حرفی نزنید که نتوانید عمل کنید، پیش از شما همه استانداران، برخی وزرا و گاهاً رؤسای جمهور به”مدیران پروازی صنایع، مناطق آزاد و ویژه” می گفتند به فکر شغلی در باشید، لکن نه فقط تعدادشان کم نشد بلکه در گذر زمان، چند برابر نیز شدند. آیا می دانید مدیران رده های پایین تر و گاهاً مهندسانِ بسیاری از شرکت ها نیز پروازی هستند؟

آقای استاندار؛ بد نیست نسخه تبلیغاتی و عوام فریبانه مدیران بومی و غیر بومی را نیز در هم بکوبید، ذکر این نکته، ظریف است که بدانید در همین اهواز و بنادر امام خمینی، و ماهشهر که بنده توفیق خدمت داشتم، چه بسیار مدیران بومی منصوب شدند که در اولین اقدامشان، انتقال خانواده هایشان به تهران، اصفهان، شیراز و… بود. به نظر حقیر، حکایت مدیران باید حکایت بمیر و بدم باشد، چه بومی، چه غیر بومی و چه پروازی و غیر پروازی. مدیر باید بین مردم باشد، میدانی موقعیت ها را لمس کند، فارغ از اما و اگرهای بوروکراسی های دست و پاگیر، به تمام معنی کلمه نوکر مردم و در خدمت مردم باشد. چه بسیار مدیران غیر بومی و پروازی بودند و هستند که جدای از مرزبندی های جغرافیایی شهری در توسعه کل استان مشارکت داشتند و در مقابل مدیران بومی و مقیم و البته محافظه کار و… .

آقای استاندار؛ از ورزش همگانی گفتید، ورزش جای بحث بسیار دارد باز هم بد نیست که بدانید ورزش زیرساخت امنیت و سلامت جامعه است، در واقع هر چه در ورزش سرمایه گذاری کنید از هزینه های امنیت و سلامت کاسته ایید. لیکن پیشنهاد می کنم خود را گرفتار جلسه های بی نتیجه و برنامه های پرزرق و برق این روزها نکنید، بسیار ساده می گویم در اکثریت شهرهای خوزستان رودها جاری هستند، کافی ست دستور بدهید پل های ویژه پیاده روی در عرض این رودخانه احداث شود و یا به تناسب بر فراز پارک ها، تا در کوتاه مدت نتیجه این تصمیم را در قراردادن ورزش همگانی به سبد روزانه خانوارها مشاهده فرمایید.

آقای استاندار؛ خورستان سرزمین پنهان است که اگر هنرمندانه بنگرید و بخواهید، بی ادعا شما را یاری می کنند و مومنانه شما را مشورت می دهند نه بسان مشاور یا مشاورانی که جنابتان را به دیدار با شاخ های اینستاگرامی تشویق می کنند. قدر مسلم بهتر از حقیر می دانید که فشارهای سیاسی بسان طوفان است که اگر اندکی مقاومت کنید، گذر می کنند و می روند.

آقای استاندار؛ بنده انتصابتان را تبریک نمی گویم، بلکه برایتان آرزوی موفقیت می کنم.

دکتر خادم علی تهذیبی

۲۵ شهریور ۱۴۰۰

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا