آموزش و بکارگیری سربازان دراورژانس‌ اجتماعی

احمد میدری در نشست شورای اورژانس اجتماعی که در محل وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان دستگاه‌های و سازمان‌های مختلف برگزار شد، اظهار کرد: ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در کشور وجود دارد که ما می‌توانیم با دقت عمل خود این ظرفیت‌ها را بالفعل کنیم.

وی گفت: خدمات اجتماعی در مناطق کوچک‌تر نظیر روستاها بیشتر از شهرهای بزرگ است زیرا در مناطق کوچک روابط چهره به چهره بیشتر است و می‌توان به آسانی از خدمات اجتماعی برای مهار آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد.

معاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: هم‌اکنون در شهرهای کوچک مشکلی برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی وجود ندارد، اما در کلانشهرها مشکلات در زمینه کنترل و کاهش آسیب بسیار زیاد است.

میدری تاکید کرد: نباید ساختارهایی را از بالا طراحی کنیم زیرا چنین ساختارهایی نمی‌توانند در موضوع آسیب‌های اجتماعی پاسخگو و موثر عمل کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: می‌توان از سربازان در دوره‌های سربازی با آموزش‌های مددکاری اجتماعی در اورژانس‌های اجتماعی یاری گرفت، نیروهای داوطلب بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز از جمله این نیروها هستند.

معاون وزارت کار و رفاه اجتماعی در ادامه به مساله هویت‌یابی کودکانی که دارای مادر ایرانی و پدر افغانستانی هستند، اما در ایران فاقد شناسنامه و اوراق هویتی هستند اشاره کرد و گفت: باید برای حل معضل کودکان فاقد شناسنامه و اوراق هویتی اقدام جدی به عمل آورد زیرا شایسته نیست چنین افرادی به سن ۱۸ سالگی برسند و فاقد شناسنامه و یا سایر اوراق هویتی باشند. حداقل کاری که می‌توان برای این گروه انجام داد این است که برای آنها کارت هویت صادر کنیم.

میدری در خاتمه خاطرنشان کرد: بسیاری از گره‌های بزرگ را می‌توان با باز کردن گره‌های کوچک حل کرد به این ترتیب باید تلاش کنیم از ظرفیت‌های گوناگون دستگاه‌ها درجهت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک بگیریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا