;
آخرین اخبار

آموزش کشاورزی به ۴۷ هزار سرباز/ آمورش راه‌اندازی گلخانه هوشمند بزودی


مشاور عالی قرارگاه مرکزی از ارائه دوره‌های آموزشی کشاورزی به بیش از ۴۷ هزار در حین خدمت خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان در حوزه آموزش‌های کشاورزی گفت: مساله کشاورزی یکی از موارد مهم برای کشور و برای نیروهای مسلح است و آموزش ها در این حوزه می‌تواند در آینده منجر به افزایش سطح و کیفیت محصولات کشاورزی نیز بشود. از این رو طرح آموزش کشاورزی به سربازان و به خصوص سربازان ساکن مناطق زراعی در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای حمایت از بخش کشاورزی و کمک به اتکا به تولید محصولات کشاورزی در داخل کشور انجام شده است، گفت: در همین راستا نیز تفاهمنامه همکاری میان وزارت جهاد کشاورزی و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح منعقد و مقرر شد تا  وزارت جهاد کشاورزی هر ساله تعدادی از کارکنان وظیفه علاقه‌مند مناطق روستایی کشور را در حوزه مهارت کشاورزی آموزش دهد.

کمالی با بیان اینکه در سال گذشته ۴۷هزار و ۳۰۰ سرباز تحت آموزش های مربوط به کشاورزی قرار گرفتند، گفت: به تفکیک ۲۱هزار و ۲۸۵ نفر در بخش باغبانی، ۱۳هزار و ۷۱۷ نفر در بخش دام و طیور، ۴۷۳۰ نفر  در بخش شیلات و آبزیان ۴۲۵۷ نفر زراعت و ۳۳۱۱ نفر در بخش صنایع تبدیلی تحت آموزش تخصصی قرار گرفته و مدرک معتبر نیز به آنان ارائه شد.

به گفته مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح ۲۱هزار و ۲۸۵ نفر از این سربازان در ارتش، ۱۰هزار و ۸۷۹ نفر در سپاه پاسداران، ۱۳هزار و ۷۱۷ نفر در و ۱۴۱۹ نفر نیز در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تحت این آموزش های قرار گرفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه این آموزش‌ها در سال ۱۴۰۰ نیز تداوم خواهد داشت، گفت:  بر اساس هماهنگی‌های انجام شده در سال جاری تسهیلاتی برای اشتغال گروهی از این سربازان آموزش دیده فراهم خواهد شد. همچنین پلیس راهور نیز اعلام کرد که دوره آموزشی برای اخذ گواهینامه تراکتور را نیز برای افراد علاقه‌مند برگزار خواهد کرد.  

 کمالی گفت: یکی از برنامه‌های پیش رو نیز ارائه آموزش راه‌اندازی گلخانه‌های هوشمند به سربازان است که به زودی اجرایی خواهد شد.  

انتهای پیام


لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا