;
آخرین اخبار

آموزش ۹۲۰۰ نفر از سربازان وظیفه در آموزش های ۴۸ ساعته مهارت آموزی و اشتغال

به گزارش برنا خراسان جنوبی، حسن عزیزی مدیر کل ورزش و جوانان استان ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین گفت : با توجه به تفاهم نامه ای که با ستاد کل نیروهای مسلح منعقد شد ، از جمله وزارت خانه هایی که این مسئولیت برای آن ها تعریف شده بود ، وزارت ورزش و جوانان است .

وی افزود : ما خدا را شاکر هستیم که دومین سال اجرای این طرح مشترک را با مسئولیت جهاد دانشگاهی در استان برگزار می کنیم و بر اساس رصد و پایشی که وزارت ورزش و جوانان در حوزه آموزش مهارت های چهار گانه در مرتبط با سربازان وظیفه داشتند، خوشبختانه خراسان جنوبی جزو استان های پیشگام بوده است و این بخش مهم آن مربوط به فضای همدلی و هم افزایی می باشد که در استان اتفاق افتاده است .

وی تصریح کرد : بر همین اساس ارسال گزارش های مستند ، توجه کیفی به برگزاری جلسات و اهتمام ویژه به رغم این که شرایط خاص به واسطه مقابله با بیماری کرونا حاکم بود ، توانستند شرایط خوبی را ایجاد کنند.

عزیزی ادامه داد : امسال در راستای برنامه های وزارت ورزش و جوانان در خراسان جنوبی ، ۹۲۰۰ نفر از سربازان وظیفه، تحت پوشش آموزش های ۴۸ ساعته قرار خواهند گرفت که با استفاده از آن بتوانند با محیط کسب و کار و اشتغال پس از اتمام دوران خدمت و همچنین استفاده از تسهیلاتی که به موجب دریافت مدارک مهارت به آن ها در طول مدت سربازی داده می شود ، استفاده کنند .

وی گفت : ما در همین راستا زمینه ای را برای آشنایی آن ها با بحث ازدواج و تشکیل خانواده پایدار و همچنین در حوزه سواد رسانه ای فراهم خواهیم کرد تا مهارت های لازم را فرا بگیرند و در نهایت جوانان عزیز ما بعد از دوران بتوانند به عنوان یک عنصر مولد و اشتغال زا و حتی کار آفرین با استفاده از ظرفیت هایی که در قانون وجود دارد و تعامل و همدلی که با استفاده از دستگاه های اجرایی هست ، منشا خدمت برای خود و جامعه باشند . ‎

 

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا