آموزش ۲۵۰ هزار معلم پایه یازدهم از طریق دوره‌های الکترونیکی

به گزارش ایسنا، پیش از ظهرامروزاسفندیار چهاربند با اشاره به استقرار پایه یازدهم در سال تحصیلی (۹۷-۹۶)، گفت: دوره های مربوط به کتب تازه تألیف پایه یازدهم در سال تحصیلی جدید به۳ شیوه حضوری، الکترونیکی و متمرکز کشوری برای معلمان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در شیوه حضوری، ابتدا ۱۸۵۶ نفر از معلمان پایه یازدهم در دوره تأمین مدرسی شرکت کرده، سپس این افراد با حضور در استان ها نسبت به آموزش همه معلمان پایه یازدهم،  اقدام خواهند کرد.


چهاربند تصریح کرد: در بخش دوره‌های حضوری، ۵۸ عنوان کتاب جدیدالتألیف  داریم که از این تعداد،۱۹عنوان مربوط به شاخه نظری،۳۰ عنوان کتاب مربوط به شاخه فنی وحرفه‌ای و ۹ عنوان به شاخه کاردانش مربوط می شود.


وی خاطرنشان کرد: در شیوه آموزش الکترونیکی، ۲۷ عنوان کتاب مربوط به شاخه نظری و ۶ عنوان مربوط به شاخه فنی‌وحرفه‌ای است که مجموعاً آموزش های لازم به صورت الکترونیکی برای ۲۵۰ هزار معلم ارائه می شود.


رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات اظهارکرد: در شیوه متمرکز کشوری، دوره های آموزشی مربوط به۳۶ عنوان کتاب شاخه فنی وحرفه ای برای ۲۶۹۵ نفر از معلمان رشته های خاص به صورت یک جا برگزار خواهد شد.


به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی ازبرگزاری آزمون دوره‌های آموزشی اعم از تأمین مدرسی، متمرکز کشوری و الکترونیکی در مراکزآزمون خبرداد و تصریح کرد: دراین راستا، درتمامی استان‌ها درحال جمع‌آوری اطلاعات مربوط به سایت‌های کامپیوتر هستیم تا پس از اجرای آموزش‌ها، معلمین آزمون خود را به صورت الکترونیکی و در مراکز برگزار کنند.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا