;
آخرین اخبار

احترام به پدر و مادر و مربیان سرلوحه کارتان باشد

به گزارش برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ، دبیر در جمع آینده سازان کشتی آزاد ایران گفت: در کنار این سالن، سالن شهید هادی قرار دارد و در حال حاضر تمرینات تیم های امید و در آن برگزار می شود اما سالن شهید صدرزاده به دلیل امکانات بیشتر در اختیار تیم های بزرگسالان قرار دارد و قهرمانان بزرگی مانند حسن یزدانی در آن تمرین می کنند.

او ادامه داد: شاید از خودتان بپرسید چرا ما شما را به این خانه کشتی آوردید، چون برای ما عزیز و آینده این ورزش هستید.

رئیس فدارسیون کشتی گفت: هر کسی قهرمانی و طلای المپیک می خواهد باید توکلش بر خدا باشد و ارتباط خوبی با آفریننده خود برقرار کند ضمن اینکه تلاش و ممارست خود را نسبت به سایرین بیشتر کند.

او ادامه داد: تمرینات خود را منظم انجام دهید، خوب تغذیه کنید و خوب بخوابید. نباید ساعت 10 شب را ببینید.

دبیر یکی دیگر از رموز موفقیت را احترام به پدر و مادر و مربیان دانست و گفت: باید پیش پدر و مادرتان خود را زمین بزنید یعنی احترامشان را نگه دارید. دست پدر و مادر را ببوسید. دعای پدر و مادر دستتان را می گیرد. ضمن اینکه در اردوها نیز باید احترام مربیان خود را بعنوان بزرگتر نگه دارید و در کل احترام به پدر و مادر و مربیان سرلوحه کارتان باشد.

او تصریح کرد: به دنبال این نباشید که سبک کشتی یک فرد را تقلید کنید، خوب کشتی گرفتن را یاد بگیرید و مربیان این را بدانند که باید سبک دیگران را از ذهن شما پاک کنند.

دبیر ادامه داد: کشتی گیر باید زیرگیر باشد و توانایی این را داشته باشد که با هر دو دست هر دوپا را بگیرید، ضمن اینکه فنون بدلکاری را نیز بلد باشد و این روش قهرمان المپیک و جهان شدن است.

رئیس فدراسیون با تأکید بر اینکه باید از حواشی به دور باشید و فقط به فکر کسب مدال آن هم مدال طلا باشید اظهار داشت: شما باید بدانید موبایل و فضای مجازی برای شما سم است. نماز خواندن را هم سرلوحه کار خود کنید. با ذهن قهرمانی شدن در المپیک باید زندگی کنید تا قهرمان شوید. امیرحسین زارع چون در نونهالان وزن کم نمیکرد توانست قهرمان نوجوانان جهان شود. پس یادتان باشد که در این سن اصلا نباید وزن کم کنید.

او ادامه داد: باید طوری زندگی کنید که اگر در آینده  الگو شدید یک ایران بگوید ماشالله، با خدا صحبت کنید و بگویید می خواهم قهرمان المپیک شوم و دستم را بگیر مطمئن باشید این اتفاق خواهد افتاد.  هر قهرمانی که پرچم ایران را بالا ببرد، وطن است.

دبیر گفت: به اینکه نونهالان باید زیاد مسابقه بدهند اعتقاد ندارم. مسابقه فقط برای شناخت ما از شما است. کشتی گیر در سنین پایه باید فن یاد بگیرید. باید دانشش به روز باشد. وزنه زدن برای شما اصلا مناسب نیست به جای وزنه زدن می توانید بارفیکس بروید چون به دستان شما قدرت می دهد. مرور فن بهترین کمک را به شما می کند. مرور فن یک هارمونی است که در بدنتان بیافتد مطمئن باشید قهرمان جهان می شوید.

رئیس فداسیون تصریح کرد: بهتربن خوابگاه و غذا و سالن در اختیارتان است تا بتوانید قهرمان شوید. اگر مربیانتان راضی باشند این اردو را در زمستان هم خواهیم داشت. از مربیان خواهش میک نم چیزی را به این کشتی گیران یاد بدهند که می خواهند به فرزند خودشان یاد بدهند.

او خاطرنشان کرد: شما می توانید از تمام این هایی که عکسشان در سالن است بزرگتر باشید در صورتی که خودتان بخواهید و امیدوارم که اینگونه باشد. صحبت های مربیان را در مغزتان یادداشت کنید و شب روی کاغذ بیاورید. چون کسی که یادداشت می کند می تواند بهترین باشد.

در ادامه این دیدار رئیس فدراسیون دقایقی را به مرور فنون کشتی با نونهالان حاضر پرداخت و شگردهایی از کشتی های خود به خصوص در زیرگیری ها را به آن ها آموزش داد.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا