;
آخرین اخبار

احتساب ایام سربازی برای سنوات خدمت بازنشستگی سردفتران و دفتریاران


به گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، از چندی قبل بسیاری از سردفتران و دفتریاران تقاضای احتساب ایام خدمت ضرورت سربازی در سنوات اشتغال سردفتری و دفتریاری جهت بهره مندی از مزایای مقرر در ماده ۱۰ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران مصوب ۱۳۵۴ برای را داشته اند.

این در حالی است که در ماده ۸۵ آئین نامه قانون دفاتر اسناد رسمی صرفاً به سابقه پرداخت حق بیمه و بازنشستگی در سایر صندوق‌های بازنشستگی تصریح شده است و همچنین باتوجه به ماده ۱۰۵ که احتساب ایام خدمت سربازی را در خصوص کارکنان دولت با شرایط خاص تجویز نموده است.

اما حالا رئیس جدید اعلام کرده است که احتساب ایام خدمت سربازی به مدت سنوات حق بیمه پرداختی به صندوق کانون سردفتران و دفتریاران برای سردفتران و دفتریاران صرفاً به منظور اعمال ماده ۱۰ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران بدون محاسبه و بهره مندی از مزایای حقوق بازنشستگی کانون جهت دوران سربازی منعی ندارد.

به این ترتیب سردفتران و دفتریارانی که ۲۵ سال سابقه خدمتی دارند و پنج سال سابقه بیمه خود را از سایرصندوق‌های بازنشستگی برای رسیدن به حد نصاب بازنشستگی ارائه می‌کنند می‌توانند از این امکان استفاده کرده و دو سال خدمت سربازی را جزو پنج سال سنوات پایانی برای احتساب ایام خدمت ارائه کنند.

قابل ذکر است که دو سال خدمت سربازی جزو تعهدات صندوق کانون برای پرداخت حقوق بازنشستگی نیست.


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =

دکمه بازگشت به بالا