احتمال قتل‌های سریالی در پرونده جانی بندرعباس

اجتماع > اجتماعی – متهم جوانی با هوش است که پیش از اینکه به جرم قتل ۲زن دستگیر شود در آزمون کارشناسی ارشد حقوق موفق به کسب رتبه یازدهم شده بود

اعترافات مردی که متهم است ۲زن جوان را به قتل رسانده و با شیوه‌ای مشابه اجساد آنها را مثله کرده است، احتمال ظهور یک قاتل سریالی در بندرعباس را قوت بخشیده است. این مرد که حالا به جانی بندرعباس شهرت یافته وقتی به اتهام دست داشتن در قتل مدیر یک رستوران بازداشت شد اعتراف کرد که ۵سال قبل نیز زن دیگری را به قتل رسانده بود. حالا کارآگاهان جنایی در حال بررسی این فرضیه هستند که آیا این مرد یک قاتل سریالی است؟

روز ۲۳اردیبهشت‌ماه امسال خانواده زنی ۳۵ساله به کلانتری۱۱ بندرعباس رفتند و از مفقود شدن او خبر دادند. این زن مدیر رستورانی در مجتمع ستاره جنوب بود اما از ۲روز قبل به خانه یا محل کارش نرفته و هیچ‌کس وی را ندیده بود. به این ترتیب نام این زن در فهرست افراد مفقود شده قرار گرفت و تلاش‌ها برای یافتن وی آغاز شد.

چند روز از ناپدید شدن زن جوان می‌گذشت و پلیس نتوانسته بود ردی از او بیابد. نام این زن در فهرست پذیرش هیچ بیمارستان یا کلانتری‌ای ثبت‌نشده بود و معلوم نبود چه اتفاقی برایش رخ داده است. با طولانی شدن غیبت این زن فرضیه‌های گوناگون ازجمله قتل وی مورد بررسی قرار گرفت. در این میان کارآگاهان اداره آگاهی به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد این زن ۲روز پیش از مفقود شدن با مردی به نام محمدرضا چند مرتبه به‌طور تلفنی صحبت کرده و ممکن است این مرد از سرنوشت او با خبر باشد. به این ترتیب محمدرضا به دستور قاضی محسن مینا، بازپرس جنایی بندرعباس بازداشت شد و تحت بازجویی‌های فنی – پلیسی قرار گرفت. هرچند که او ادعا می‌کرد از زن ناپدید شده اطلاعی ندارد اما وقتی بازجویی‌ها از وی ادامه یافت او ناباورانه به قتل زن جوان اعتراف کرد.

  • جزئیات جنایت

متهم که سرآشپز رستوران است، در رشته حقوق تحصیل کرده و در آزمون کارشناسی ارشد امسال نیز رتبه یازدهم را کسب کرده و اطلاعات حقوقی و قضایی زیادی دارد. او مدام از بیان واقعیت طفره می‌رفت، با این حال سرانجام حاضر شد جزئیات جنایتی را که مرتکب شده بازگو کند. او گفت: من و مقتول مدتی قبل با یکدیگر آشنا شدیم و قرار بود یک رستوران راه بیندازیم. برای این کار من ۱۰میلیون تومان پول به مقتول دادم و قرار شد مقدمات کار را انجام دهد اما او مدام امروز و فردا می‌کرد.

همین رفتارش بعد از چند روز سبب شد که از همکاری با او پشیمان شوم. به او گفتم پولم را پس بدهد ولی او مدام وعده و وعید می‌داد و حاضر نبود ۱۰میلیون تومان را پس دهد. به همین دلیل نقشه قتلش را کشیدم.
متهم ادامه داد: یک روز به بهانه آشنایی با چند نفر از کارگران رستوران از او خواستم که به خانه‌ام بیاید. آن روز هیچ‌کس در خانه نبود و از این موقعیت استفاده و در یک لحظه او را غافلگیر کردم. آن روز با چاقویی که از قبل آماده کرده بودم چند ضربه به وی زدم و جانش را گرفتم. سپس جسد را ۹تکه کرده و هر تکه را در بسته‌ای قرار دادم و بسته‌ها را در سطل‌های زباله شهر انداختم تا هویت آن مشخص نشود.

  • اقرار به دومین جنایت

با اعترافات متهم تقریبا نقطه ابهام دیگری در این پرونده وجود نداشت اما افسران پلیس آگاهی با بررسی سوابق متهم پی بردند که او ۵سال قبل نیز در رابطه با قتل زنی ۳۲ساله که سوپروایزر یکی از بیمارستان‌های بندرعباس بود به پلیس آگاهی احضار شده اما چون هیچ مدرکی علیه او وجود نداشت آزاد شده بود.

در این شرایط بازجویی‌ها از وی ادامه یافت. وقتی موضوع قتل این پزشک مطرح شد متهم بار دیگر مهر سکوت بر لب‌هایش زد و حاضر نبود حرفی بزند با وجود این ۳روز بعد سرانجام قتل این زن را گردن گرفت و گفت که سال۹۱ پس از ارتکاب جنایت جسد مقتول را به رودخانه منتهی به دریا انداخته است. او در بیان جزئیات این جنایت گفت: آن زمان به‌طور اتفاقی با مقتول که در یکی از بیمارستان‌ها کار می‌کرد آشنا شدم. او زن خوبی بود و بعد از مدتی به وی علاقه‌مند شدم.

آن زمان من زن و بچه داشتم و بعد از مدتی تصمیم گرفتم به رابطه‌ام با زن جوان پایان دهم ولی او می‌خواست از من اخاذی کند. او تهدید کرد که اگر به او پول ندهم نزد همسرم می‌رود و آبروریزی می‌کند. همین رفتار او بود که باعث شد من نقشه قتلش را بکشم. به این ترتیب یک روز با او قرار گذاشتم و با ضربات چاقو وی را به قتل رساندم و جسدش را مثله کردم و به رودخانه انداختم.

وی ادامه داد: چند روز بعد از این قتل به پلیس آگاهی احضار شدم اما چون مأموران هیچ مدرکی علیه من نداشتند آزادم کردند و من هم با خیال راحت به زندگی‌ام ادامه دادم تا اینکه دومین قتل اتفاق افتاد. هیچ وقت فکر نمی‌کردم فردی از ۲جنایتی که مرتکب شده‌ام با خبر شود اما سرانجام مأموران دستگیرم کردند.

اعترافات متهم و نحوه به قتل رساندن قربانیانش از یک سو و وجود چند پرونده جنایی دیگر مربوط به پیدا شدن اجساد زنان مجهول‌الهویه از سوی دیگر احتمال دست داشتن این مرد در جنایت‌های دیگر را قوت بخشیده است. به همین دلیل وی هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد.

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا