به گزارش ایسنا، کمال دهقانی فیروزآبادی ضمن تقدیر از از تلاش های صورت گرفته در اداره کل نوسازی مدارس استان گفت: در قانون برنامه ششم برای افزایش ایمنی و مقاوم سازی مدارس و فضاهای پرورشی و ورزشی آموزش و پرورش، معادل ریالی سه میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اهمیت امر تعلیم و تربیت در کشور افزود: تلاش همه مسئولان به پرورش نسلی آگاه و متعهد معطوف است تا مسیر پیشرفت کشور و انقلاب با تفکر و تدبر بیشتر، هموارتر شود.


نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مصوبات قانون برنامه در جهت حمایت و توسعه فضاهای آموزشی گفت: برای افزایش ایمنی و مقاوم سازی مدارس و فضاهای آموزش و پرورش، مصوب شد تا معادل ریالی سه میلیارد دلار از محل حساب ذخیره ارزی در بودجه سنواتی اختصاص یابد و اولویت این اعتبار نیز برای مناطق محروم و طرح‌های نیمه تمام آموزشی، پرورشی و ورزشی باشد که باید تا پایان سال دوم برنامه به اتمام برسد.


نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در صورت عدم تحقق این منابع، دولت مجاز است یک درصد از هزینه‌های شرکت ها و بانک‌های دولتی را کسر و پس از واریز به خزانه برای تحقق این موضوع اختصاص دهد.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا