اختصاص ۹۰۰ میلیارد تومان برای تامین مسکن مددجویان/ کاهش ۱۰ درصدی آمار مددجویی در کشور

به گزارش ایسنا، پرویز فتاح در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عملکرد کمیته امداد در لرستان قابل قبول است، اضافه کرد: اگر بانک‎ها همکاری نمی‎کردند در سال گذشته به اهداف اشتغال در لرستان و کشور نمی‎رسیدیم .

وی ادامه داد:  سال گذشته از سوی بانک‏ها ۱۱۰۰ میلیارد تومان وام خوداشتغالی به بیش از ۱۰۰۰ نفر پرداخت شده است.

فتاح  به افزایش سطح وام اشتغالزایی از ۱۵۰ میلیون ریال به ۲۰۰ میلیون ریال اشاره و اظهار کرد: این افزایش رقم کیفیت تسهیلات و اشتغالزایی را افزایش خواهد داد و البته یکی دو سال طول می‎کشد تا وام دریافتی منتهی به فرصت شغلی شود.

وی با اعلام اینکه آمار مددجویی در کشور ۱۰ درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: همه تلاشمان این است که خانواده‏ها روی پای خود بایستند، در مواردی شاهدیم که حتی معلول جسمی روی پای خود ایستاده و کارآفرینی نیز کرده است.

وی گفت: در بودجه ‎امسال که دولت و مجلس تصویب کردند، قرار است ۱۰۰ میلیارد تومان  تسهیلات در نظر گرفته تا در قالب وام‏های ۲۰ میلیون تومانی برای ایجاد اشتغال پرداخت شود.

رئیس کمیته امداد اساسی‎ترین، پرهزینه‏‌ترین و موثرترین خدمت به جامعه هدف امداد را تامین مسکن بیان کرد و با تاکید بر اینکه فقر سبب شده خانواده‌های تحت حمایت از عهده تامین مسکن برنیایند، خاطرنشان کرد: سال گذشته در کشور ۴۰۰ میلیارد تومان برای تامین مسکن مددجویان هزینه شده و برای امسال این رقم به ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

فتاح با تاکید براینکه در برنامه ششم توسعه نسبت به سیاست‌های حمایتی و تامین اجتماعی نگاه موثری پیش بینی شده است، عنوان کرد: در بحث اشتغال و افزایش مستمری از گروه‌های آسیب‎پذیر حمایت شده و براساس این برنامه، به نسبت افزایش حقوق کارمندان و بودجه میزان مستمری مددجویان صورت خواهد گرفت.


رئیس کمیته امداد با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۸۰ هزار یتیم در سطح کشور تحت پوشش این نهاد است، گفت: طرح اکرام در سطح کشور برای جذب حامی ایتام اجرا شده و به طور متوسط هر کدام از ایتام دارای پنج حامی هستند.

وی درباره طرح محسنین، اظهار کرد: این طرح برای جذب حامی فرزندان غیر یتیم هستند و تاکنون ۵۲۰ هزار نفر تحت عنوان حامی در کمیته امداد کشور ثبت‌نام کردند و ۳۲۰ هزار نفر آنان جذب شدند. حامیان ماهیانه حداقل ۵۰۰ هزار ریال به حساب فرزند معنوی خود واریز می‌کنند و می‌توانند در مباحث تامین مسکن، پوشاک و سایر موارد نیز کمک کنند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا